İçeriğe atla


Ek Bilgiler İçin Tıkla Adıyaman Forum Sayfalarına Hoş Geldiniz..!

Adıyaman Forum Bölümüne Hoşgeldiniz. Foruma üye olmak ücretsizdir.

Üye olduğunuzda forumun bütün özelliklerini kullanma hakkına sahip oluyorsunuz.

Takvimde Etkinlik Oluşturabilirsiniz

Kendinize Ait Bir Profil Sayfası Oluşturabilirsiniz.

Lütfen üyelik işlemini başlatmak için BURAYA tıklayınız.


Resim

Nemrut Dağı için yeni düzenleme


Bu başlığa 1 cevap verilmiş

#1 kommagene

kommagene

    Deneyimli

  • ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 380 İletiler:

Gönderi Tarihi: 15 Şubat 2008 - 12:39

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Nemrut Dağı ile ilgili çevre düzenlemesi, yolların iyileştirilmesi ve heykellerin korunması için çalışma başlattıklarını bildirdi.

Günay, Nemrut Dağı çevresinde yapılacak düzenlemelerle ilgili, bu hafta içinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı İsmet Yılmaz'ın başkanlığında; Adıyaman ve Malatya valileri, koruma kurulu müdürleri, bilim kurulu üyeleri ve Nemrut çevresindeki ilgili birimlerin temsilcilerinin katıldığı bir toplantı yapıldığını belirtti.

Toplantının son bölümüne kendisinin de katıldığını ifade eden Günay, ''Nemrut'ta güvenliğinin daha özenle öne çıkarılması konusunda önemli bir çalışma yaptık. Bu bahardan itibaren bu çalışmanın gerekleri yerine getirilmeye çalışılacak'' dedi.
Adıyaman ve Malatya yönünden Nemrut'a gelen yolların iyileştirileceğini, her iki taraftan daha güvenli ve sağlıklı bir ulaşım sağlanacağını anlatan Günay, şunları söyledi:

''Her iki yönden gelen ziyaretçilerin rahat edebilecekleri bir mekansal düzenleme, çevre düzenlemesi yapılacak. Konaklama yerleri, anıtların bulunduğu yerden 2 kilometre aşağıda olacak. Konaklama merkezlerinden, anıtların bulunduğu yöreye denetimli araçlarla, bizim temin edeceğimiz araçlarla ulaşılacak. Ulaşım konusunda imkanlar geliştirilmeye çalışılacak. Yaşlı ziyaretçilerin de ihtiyaçları göz önüne alınarak düzenleme yapılacak. Böylece heykeller çevresinde bugüne göre daha yüksek düzeyde bir güvenlik sağlanmaya çalışılacak.''

''Nemrut'la ilgili ciddi çalışma başlattık'' diyen Günay, yaz sonuna kadar somut iyileştirmelerin olabileceğini kaydetti.

http://haber.mynet.com/detay/guncel/Nemrut-Dagi-icin-yeni-duzenleme/14Subat2008/N129944

#2 kommagene

kommagene

    Deneyimli

  • ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 380 İletiler:

Gönderi Tarihi: 15 Şubat 2008 - 12:41

Hayırlı Olsun!Cevap ekle