İçeriğe atla


Ek Bilgiler İçin Tıkla Adıyaman Forum Sayfalarına Hoş Geldiniz..!

Adıyaman Forum Bölümüne Hoşgeldiniz. Foruma üye olmak ücretsizdir.

Üye olduğunuzda forumun bütün özelliklerini kullanma hakkına sahip oluyorsunuz.

Takvimde Etkinlik Oluşturabilirsiniz

Kendinize Ait Bir Profil Sayfası Oluşturabilirsiniz.

Lütfen üyelik işlemini başlatmak için BURAYA tıklayınız.


Resim

Müjde: Malatya ile Adıyaman Nemrut'ta birleşecek


Bu başlığa 2 cevap verilmiş

#1 kommagene

kommagene

  Deneyimli

 • ΦÜyeler
 • PipPipPip
 • 380 İletiler:

Gönderi Tarihi: 17 Aralık 2007 - 18:19

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Nemrut Dağı'nda Malatya ile Adıyaman arasındaki yolların bir birine bağlanacağını ve bu çalışmanın da kendi dönemlerinde bitirileceğini söyledi.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, beraberinde AK Parti İl Başkanı Ahmet Çakır ile birlikte Malatya Gazeteciler Derneği Başkanı Orhan Çekin'i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Gazeteciler Derneği Başkanı Orhan Çekin, Malatya'nın önemli yol sorunlarını bulunduğunu belirterek, Malatya-Darende Karayolu'nun, Adıyaman-Malatya yolunun ve Malatya-Sivas yolunun duble yol yapılarak hizmet vermesini istediklerini belirtti.

Yeni bir hastanenin şeker fabrikası alanına kurulacak olmasına karşı olduklarını dile getiren Çekin, "Hastanenin Şeker Fabrikasına kurulması Malatya'ya ihanettir. Hastane şehir dışında yapılmalıdır" dedi. Çekin, Malatya'da özel üniversite kurulması içinde başlatılan çalışmalara siyasetçilerden destek beklediklerini belirtti.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise, Malatya-Darende Yolunun bir bölge yolu olduğunu belirterek, buranın duble yol olması için kurum ve kuruluşlarla bakanları ve başbakan Recep tayip Erdoğan'ı bilgilendirerek destek istediklerini söyledi.

Yolun proje bedelinin 40 milyon YTL olduğunu söyleyerek, projenin yatırım programına alınması çalışmasını yaptıklarını belirten Çalık, yol projesi kapsamında yapılmasını istedikleri tünelin ise 110 milyon YTL tutarında olduğunu kaydetti. Çalık, "Malatya-Darende arasındaki bölge yolunun yapılması için iktidar milletvekilleri olarak her türlü çalışmayı yapıyoruz. Aynı şekilde Malatya-Adıyaman yolu ile Malatya-Sivas yolunun da yapılması ile ilgili çalışmalarımız sürüyor" dedi.

Malatya tarafından ki Nemrut yolunun iyileştirilmesi çalışmalarının 2008 yılında da devam edeceğini söyleyen Çalık, "Biz Nemrut Dağı'nda Malatya ile Adıyaman arasındaki bağlantının yapılması için ilgili bakanlarımızla görüştük. Toplam 2.5 kilometre uzunluğundaki bağlantı yolunun bizim dönemimizde yapılması için çalışmalarımız devam edecektir" diye konuştu.

Çalık, Şeker Fabrikası alanına yeni bir hastanenin yapılması için başlatılan çalışmalarda en iyi yerin burası olacağına karar verilmesinden dolayı böyle bir fikrin ortaya çıktığını vurgulayarak, kendilerinin önce hastanenin İkizce köyüne kurulmasını istediklerini ancak Şeker Fabrikası alanında karar kılındığını belirtti.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya'ya bir özel üniversite kurulması için başlatılan çalışmalar kapsamında ilk tohumların atıldığını ifade ederek, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'ten de gerekli desteğin alındığını ifade etti.

http://www.haber7.com

#2 kommagene

kommagene

  Deneyimli

 • ΦÜyeler
 • PipPipPip
 • 380 İletiler:

Gönderi Tarihi: 17 Aralık 2007 - 18:24

Artık daha az yakıt ve dahat az zamanda eziyetsiz yolculuk yapmak mümkün olabilecek. Bu projenin yararlarını saymakla bitmez, orada yaşamakta olanlar daha iyi bilirler. :) Umarım tez zamanda uygulanır ve faaliyete geçer. Hayırlı olsun.

#3 Yaşargün

Yaşargün

  Deneyimli

 • ΦÜyeler
 • PipPipPip
 • 121 İletiler:

Gönderi Tarihi: 18 Aralık 2007 - 09:10

Bu demek oluyor ki, bir şeyin tapusunun kimde olduğundan çok kimin faydalandığı önemli. Malatya ile Adıyaman arasında muhakemeleşmeye kadar varan Nemrut meselesinde de aynı durum.Bizim ilin sınırlarında olmasına rağmen, kolay ulaşım olanağına sahip olması sebebiyle getirisinden aslan payı Malatya'ya gitmektedir. Malatya milletvekilinin "bağlantı yolu" ile ilgili çabalarına, bizim milletvekillerinin ortak olması, güzergah seçiminde memleket faydasının en üst seviyede dikkate alınması gerekiyor.
Kahta üzeri mevcut yol, gerçekten çok sağlıksız.Cevap ekle