İçeriğe atla


Ek Bilgiler İçin Tıkla Adıyaman Forum Sayfalarına Hoş Geldiniz..!

Adıyaman Forum Bölümüne Hoşgeldiniz. Foruma üye olmak ücretsizdir.

Üye olduğunuzda forumun bütün özelliklerini kullanma hakkına sahip oluyorsunuz.

Takvimde Etkinlik Oluşturabilirsiniz

Kendinize Ait Bir Profil Sayfası Oluşturabilirsiniz.

Lütfen üyelik işlemini başlatmak için BURAYA tıklayınız.


Resim

EĞER ÇÖZÜLECEKSE


Bu başlığa 3 cevap verilmiş

#1 Yaşargün

Yaşargün

  Deneyimli

 • ΦÜyeler
 • PipPipPip
 • 121 İletiler:

Gönderi Tarihi: 04 Eylül 2007 - 15:59

Bu günlerde üniversite kapıları yine, anti demokratik uygulamaların odağı olmaktadır. Binlerce genç, Dininin emrini yerine getirmekle, bilimsellikten uzak keyfi uygulamaya boyun eğmek arasında bir tercihe zorlanmaktadır. Ne yaman bir imtihan Allah'ım.
Yine bu günlerde, girdiği demokratik seçimle oluşmuş bir Meclis ve güvenoyu arifesinde bir hükümet var. Hükümet tarafından okunun programda, toplumun bütününü kucaklayan, insan hak ve hürriyetlerini, huzur ve barışı, ekonomik kalkınmayı önceleyen ifadeler yer almaktadır. Yani hükümet çok doğru bir yaklaşımla başörtüsünü parti ve hükümet programına almamıştır. Çünkü başörtüsü nezdinde gündeme gelen örtünme meselesi, kişiler, gruplar, kurumlar, partiler üstü bir meseledir ve mensubu olmakla iftihar ettiğimiz Yüce Dinimizin açık bir emridir.
Meseleye sahip çıkmak, ne sağcının, ne solcunun, ne muhafazakârın, ne liberalin, ne cemaatlerin, ne tarikatların uhdesinde olmamalıdır. Yani hiçbir kimse yukarıda saydığım oluşumlardaki kimliği, mensubiyeti dolayısıyla örtünmeyi savunmamalıdır. Kişi sadece ve sadece Müslüman kimliğiyle ve de Dininin bir emri olduğu için savunmalı ve örtünme önündeki engellerin kaldırılması için çaba göstermelidir.
Şimdi Yüce Meclisin önünde tarihi bir fırsat var.Başörtüsü,Meslek Liselerine uygulanan katsayı adaletsizliği ve diğer, Demokratik,laik,Sosyal Hukuk Devletine yakışmayan, bu veya şu sebeplerle çözülememiş meseleleri, parti, grup ayrımı gözetmeden; her milletvekili durumdan vazife çıkararak, elbirliğiyle gündeme getirmelidir.Yüce Meclis,Uygulayıcıların keyfi yorumlarına imkân vermeyecek kadar net açık ifadeler içeren, yasaları bir an önce yapmalıdır.
Eğer her milletvekili, seçim çalışmalarında, kendilerine iletilen ve çözülmesi istenen problemleri çözme noktasında, seçmenlerine karşı sergilediği yaklaşımı, seçildikten sonra unutmamışsa.Eğer kendisine aksettirilen meseleler için: “Siz hiç merak etmeyin, biz bunları çözeriz “demişseniz.Bu fırsat kaçmaz.Bundan iyi,toplumun yapısını net ortaya koyan, Meclis mozaiği başka ne zaman ele geçecek.
Hulasa-ı kelam, eğer çözecekseniz, bir an önce çözün ve şu anda üniversite kapılarındaki feryatların, acıların dinmesini bir başka bahara ötelemeyin. Tekrardan yeşermiş körpe umutları yıkmayın.
04/09/2007 Mehmet YAŞARGÜN

#2 Yaşargün

Yaşargün

  Deneyimli

 • ΦÜyeler
 • PipPipPip
 • 121 İletiler:

Gönderi Tarihi: 28 Eylül 2007 - 09:13

Gelinen nokta gösteriyor ki,başörtüsü probleminin çözümü torunlarımıza belki onların çocuklarına kalacak.
Çünkü, tarihi fırsat yakalanmışken, niyet okumalara,yersiz mesnetsiz vehimlere kurban ediliyor.
Dün özgürlük ve demokrasi havarisi kesilenler bugün yasakların,dayatmaların simgesi olma yarışına girmişler.

#3 haydin

haydin

  Yeni Üye

 • ΦÜyeler
 • Pip
 • 9 İletiler:

Gönderi Tarihi: 02 Şubat 2008 - 15:41

ya peki bu sorun çözümlendi diyelim yarın bu seferde örtünmeyenlerle ilgili baskılar ortaya çıkacaktır elbette o zaman özgürlükten bahsedecekmisiniz bakalım <_<

#4 02rahime

02rahime

  Yeni Üye

 • ΦÜyeler
 • Pip
 • 4 İletiler:

Gönderi Tarihi: 24 Ağustos 2008 - 17:05

ya peki bu sorun çözümlendi diyelim yarın bu seferde örtünmeyenlerle ilgili baskılar ortaya çıkacaktır elbette o zaman özgürlükten bahsedecekmisiniz bakalım <_<


Bndan önce örtü problemi yoktu 10 yıllık bi süreç. daha önce de kapalı ve açık vardı hiç baskı oluşturmadı şimdi bu problem çözülünce mi baskı olusacak?Bence bu düşünceler sadece korktuğunuz olmasını istemediğiniz düşüncelerden ibaret herkes özgürse istediği gibi yasr kimsa kimseye baskı uygulamaz....Cevap ekle