İçeriğe atla


Ek Bilgiler İçin Tıkla Adıyaman Forum Sayfalarına Hoş Geldiniz..!

Adıyaman Forum Bölümüne Hoşgeldiniz. Foruma üye olmak ücretsizdir.

Üye olduğunuzda forumun bütün özelliklerini kullanma hakkına sahip oluyorsunuz.

Takvimde Etkinlik Oluşturabilirsiniz

Kendinize Ait Bir Profil Sayfası Oluşturabilirsiniz.

Lütfen üyelik işlemini başlatmak için BURAYA tıklayınız.


Forum Ana Noktaları

Lütfen devamdaki kuralları ve açıklamaları dikkatlice okuyunuz. Bu sistemi kullanmaya başladığınız andan itibaren bu kuralları ve açıklamaları tam olarak okuduğunuz ve kabul ettiğiniz varsayılacaktır.

Halka Açık Forumlarımız:
 • Devamdaki açıklamaları halka açık forumlarımız için düzenledik. Bu açıklamalar forumlarımızı daha iyiye, güzelliklere ve tartışmaya yönelik olarak oluşturulmuştur.
 • Bütün teknik sorular sistem üzerinden gelmek zorundadır. Lütfen soru sormak için özel mesaj göndermeyiniz. Sorularınız için lütfen Yardım bölümünü ziyaret ederek yanıtlar bulmaya çalışınız.
 • Biz bütün iletilerin ve başlıkların pozotif bir çerçeve içerisinde olmasını istiyoruz. Biz gerekli gördüğümüzde bir başlığı kötü yöne götüren iletileri silebiliriz. Bu hakkı saklı tutuyoruz.
 • Halka açık bölümde Başlık veya İletileri silme hakkını saklı tutuyor ve gerektiğinde devreye sokacağımızı belirtiyoruz. Lütfen dikkat: Bir başlık silindiğinde bu demek değildirki sizin o başlık altında postaladığınız ileti kötü bir iletiydi. Bu sadece iletinizin o başlık altında olmasından kaynaklanan bir silinme şeklidir. Lütfen bu olduğunda kendinizi kötü hissetmeyiniz.
 • Zevk almak güzel bir duygudur ve Bizde zevk almak istiyoruz. Lütfen Forumları amacı içinde kullanmaya özen gösteriniz. Kendinizi mutlu etmek istediğiniz kadar başkalarınıda mutlu etmek için çaba sarf ediniz. Bütün forumları kibar ve pozitif düşünce ile kullanmaya özen gösteriniz. Biz düşünceleri yargılamıyoruz veya süzgeçten geçirmiyoruz. Ama bu demek değildir ki hakaret ve saldırı taşıyan başlıklara veya iletilere müdahele etmeyeceğiz. Gerekli gördüğümüz anda müdahale hakkımız saklıdır. Uzun ve sonuçsuz tartışmaları Başlıkları kilitleyerek durdurma hakkını saklı tutuyoruz.
 • Özel veya Halka açık forumlarda yöneticilere veya üyelere kişisel saldırı yazıları yazamazsınız. Bu durum görüldüğü anda forumlara giriş yasağı getirilir (Uyarı yapıldıktan sonra)
 • Kutsal simgelere veya olguları tartışabilirsiniz fakat bu tartışma sırasında kötü söz ve küfür kullanımından sakınmanız gerekmektedir. Biz herşeyin tartışılması gerektiğine inandığımız için tartışma sırasında küfür ve kötü söz görürsek direk olarak yasaklanır ve bütün iletileriniz silinir. Sistem kötü kelime süzgeci kullanmaktadır.
 • Hesap silme: Eğer devamlı kural ihlali yapıyorsanız hesabınız silinir ama yazılarınız olduğu gibi kalır (problem yaratanlar dışında) çünkü o yazıların altında başka insanların katkıları olduğundan silinme yapılamaz (Diğer kullanıcılar sizin başlığınız altında yazı ve düşünce postalamış olabilirler)... Eğer kendiniz hesabınızın kapatılmasını istiyorsanız lütfen admine bir özel mesaj atınız ve nedenini yazmayı unutmayınız. Admin en kısa zamanda hesabınızı kapatacaktır.
 • Biz kurallarımızı ihlal eden veya uygulamayan kişileri yasaklama hakkınız saklı tutuyoruz. Bunu yapmadan önce adil olacağımızı peşinen belirtiyoruz. Önce uyarı daha sonra yaptırım geleceğinden emin olabilirsiniz. Eğer kişi 9 uyarı almış ve tekrar uyarılması gerekiyorsa, yönetim haber veya uyarı vermeden istenmeyen iletileri silebilir veya taşıyabilir (10 uyarı aldığınızda hesabınız askıya alınır)
 • Eğer burada yazdıklarımızla ilgili veya Forumlarla iligili düşüncelerinizi Forum yöneticilerine iletmek istiyorsanız forum servisini kullanarak iletebilirsiniz.
Altın Kurallar:
 • Kutsal simgeler hakkında konuşurken dikkatli olunuz. Biz herşeyin tartışılabilir olduğunu düşündüğümüz için küfür ve kötü söz içermemek şartı ile herşey tartışılabilir diyoruz.
 • Irk, Din ve Cinsiyet konularında tartışma ve düşünce paylaşımı yapmak istiyorsanız lütfen çok dikkatli olunuz.
 • Kişisel olarak birine saldırmaktan veya olayları kişiselleştirmekten uzak durunuz.
 • Tartıştığınız insanlara karşı kullandığınız kelime veya kelime gurubuna dikkat ediniz. Sizin için yanlış olmayan bir kelime veya kelime grubu başka anlamlarda içerebilidiğinden, bu durumda uyarı almanız kaçınılmaz olacaktır...
 • Forumlarda spam, reklam ve anlamsız mesajlar göndermeyiniz.
 • Pornografik, warez, veya diğer yasadışı link veya başlıklar postalamayınız.
 • Postalanan bütün ileti veya linkler postalayanın sorumluluğu altındadır. Bu forum veya web sitesi anlaşmazlık halinde daha fazla bilgi isteme ve silme hakkını saklı tutmaktadır. Bu olduğunda yönetim açıklama yapmak zorunda değildir.
 • Kullanıcılar moderatörlerin veya yönetimin kararlarını halka açık forumlarda tartışamazlar. Bu konudaki bütün tartışmalar veya sorular forum yöneticilerine yönlendirilmek zorundadır. Bunu yapmak için forum içinde bulunan ÖM (Özel Mesaj) hattını kullanabilirsiniz. Eğer hala sorun çözülemediyse Moderatör ve Üye sorunu Admine bildirmek zorundadırlar. Admin son kararı veren yerdir.
 • Resim postalama kötü ve yasadışı resimler dışında serbesttir. Eğer birden çok resim postalayacaksanız resmi yüklemek yerine resme link verirseniz bizi mutlu edersiniz.
 • İmzanız resim taşıyabilir (iki tane taşıyamaz) Eklenen resim 25 kb (25000 Byte) den ağır olamaz, fakat bu resimler 300x100 büyük olamaz; 468x60 afişlere izin verilmiştir (bilinen durumlar için). Eğer imzanız izin verilenden büyük ise, bir moderatör tarafından yeniden imza düzenlemesi yapmanız için uyarılacaksınızdır. Ayrıca imzanızı 10 satırdan fazla yapmayınız (Satırlar arasında boşluk bırakamazsınız). Eğer yazı ebatınız büyükse bu sadece 1 satır olarak alınacaktır (unutmayın sadece bir satır). Eğer buna uymazsanız moderatörler imzanızı silme hakkını saklı tutarlar.
 • Profil bölümünde bulunan kişisel inceleme bölümü sohbet yeri değildir... Eğer orada sohbet şeklinde ileti gönderirseniz direk olarak yasaklanırsınız... Kişiye mesaj göndermek istiyorsanız ÖM (Özel Mesaj) Sistemini kullanabilirsiniz.
 • Reklam vermek, birşeyin reklamını yapmak kesinlikle yasaktır.
 • Anket açıyorsanız: Anketinizin konu ile ilgili bütün olayları kapsamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Anketinize geniş bir açıklama yazmak zorundasınız. Anketinizi tam olarak açıklayınız ve neden böyle bir anket açtığınızı belirtiniz. İlk ileti sizin olmalı ve kendi fikrinizi açık açık belirtmelisiniz (Doğru veya Yanlış)
 • Lütfen başlıklarınızı ve iletilerinizi uygun forumlarda (dizinlerde) postalayınız. Eğer bir ileti uygun olmayan bir forumda postalanırsa moderatör bu iletiyi silme veya taşıma hakkına sahiptir.
 • Eğer başlık yanlış bir forumda postalanmışsa, yada başlık forum kurallarını ihlal ediyorsa lütfen forum yönetimini uyarınız. Bunun için forumlarda ve başlıklarda Uyarı butonları (Rapor Et) bulunmaktadır. Lütfen bu nedenle postalayan kişiye özel mesaj göndermeyiniz. Kendini moderatör olmadığı halde moderatör olarak tanıtan kişiler anında uyarılır ve tekrarlandığı anda yasaklanırlar.
 • Kuralları çiğneyen her kim olursa anında yasaklanır.
 • Linklenen ve Kilitlenen başlıklar sık olarak süzgeçten geçirilerek yükleri hafifletilir. Eğer başlığınızı göremiyorsanız, aynı konuda bir başlık veya ileti postalamadan önce lütfen bir moderatöre ÖM (Özel Mesaj) gönderiniz ve sorunuz. Biz size o başlığın nereye gittiğini söylemekten mutluluk duyacağız.
 • Özel mesaj yolu ile yapılan tartışmaları veya atışmaları foruma taşımak yasaklanmanıza neden olacaktır. Özellikle küfürlü yazıları foruma taşırsanız yasaklanırsınız ve Küfürlü veya olaya sebebiyet veren bütün iletileriniz silinir (Size yapılan bir hakaret veya yanlış varsa forum yönetimine başvurmanız gerekmektedir foruma taşımak değil)
 • Eğer dışarıdaki bir kaynağa forumlardan link veriyorsanız, öncelikle tartışmaya katılarak kendi düşünceleriniz açıklamak zorundasınız. Direk olarak açıklama yapmadan veya bir kaç cümle yazarak başka bir siteye link verirseniz önce uyarılır sonra yasaklanırsınız. Eğer düşüncelerinizi açıkladıktan sonra hala kaynağa link vermek istiyorsanız tam olarak kaynağın bulunduğu sayfaya veya belgeye link vermek zorundasınız. Belge, dosya veya yazı yerine genel site linki verirseniz uyarılır veya yasaklanırsınız.
 • Forum içinde yapılan duyurularda bu kuralların bir parçasıdır. O duyurularıda okumak sizin görevinizdir. Ben bunu bilmiyorum diyemezsiniz....
Bu kuralların çiğnenmesi anında bizim yapacağımız her durumu ona özgü olarak ele almak ve sonuçlarını kişilere bildirerek veya bildirmeden sonuçlandırmaktır. Yönetim forumları, başlıkları, iletileri kısmen veya tamamen silme (sorunlu iletilerin) veya gizleme hakkını elinde tutmaktadır. Turkish-Media.Com'in Forumlarını seçtiğiniz için tekrar teşekkür ederiz.