İçeriğe atla


Ek Bilgiler İçin Tıkla Adıyaman Forum Sayfalarına Hoş Geldiniz..!

Adıyaman Forum Bölümüne Hoşgeldiniz. Foruma üye olmak ücretsizdir.

Üye olduğunuzda forumun bütün özelliklerini kullanma hakkına sahip oluyorsunuz.

Takvimde Etkinlik Oluşturabilirsiniz

Kendinize Ait Bir Profil Sayfası Oluşturabilirsiniz.

Lütfen üyelik işlemini başlatmak için BURAYA tıklayınız.


Yardım Başlığı: Blog Nasıl Oluşturulur? (Günlük)


Blog (Günlük) bölümü size (eğer yönetim bu özelliği açmış ise) kişisel bir blog denilen kişisel bir günlük bölümü açmanızı sağlar. (ayrıca bu web günlüğü olarak da adlandırılabilir)

Blog (günlük) Oluşturmak
Kullanıcı kontrol panelinizden (Kontrol Panelim) Blog menüsünü göreceksiniz. Blog oluşturmak için Blog ayarlarına tıklamanız gerekmektedir. Eğer bu özellik açıksa size sadece 'Blogımı Etkinleştir' linkine tıklamak düşüyor.
Blogınız etkinleştirildikten sonra, blog ayarları sayfasına geçeceksiniz. Burada ya yerel yada dışarıdan bir blog oluşturma imkanınız olacaktır.
Yerel Blog: Bu sistemde blogınız bizim sunucumuzda barındırılacaktır.
Dışarıdan Blog Linkleme: Bu sistemde blogınız başka bir sunucuda bulunmaktadır ve bu bloga bizden link vererek blogınız kontrol panelinize ekleyebilirsiniz.

Aşağıda size blog ayarlarını nasıl değiştirebileceğiniz anlatılacaktır. İlk olarak Blog ayarlarını sakladıktan sonra, blogınız etkin olarak ayarlarınıza göre gösterilecektir.

Diğer ayarlar
Eğer bir etkin blogınız varsa, kontrol panelinizde blogınızın görüntüsü ve kullanımı ile ilgili daha geniş ayarlar bulacaksınız.
İçerik Gösterim Ayarları: Bu pencerede blog içeriğinin nasıl gösterileceği ile ilgili ayarları ayarlayabilirsiniz (ekranın sağında veya solunda olması ile ilgili küçük bilgiler).
Kendim hakkında ayarları: Bu pencereden Kendim hakkında linki altında kendiniz hakkında yayınlanmasını istediğiniz özel bilgileri gireceksiniz.

Açık Bloglar
Buna tıkladığınız zaman bütün açık blogları (herkese açık) liste halinde göreceksiniz. Bu liste bütün etkin blogları (özeller hariç - buna kontrol panelinizde kendiniz karar veriyorsunuz) göreceksiniz. Burada bütün yerel veya dışarıdan linklenen blogları kendileri hakkında bir özetle göreceksiniz. Ayrıca bu pencere bir blog arama veya listeleme özelliği ile birlikte görüntülenecektir. Bir bloga tıkladığınız zaman o bloga yönlendirileceksiniz.

Blogınıza ileti ekleme (sadece yerel blogınıza ekleyebilirsiniz.)
Kendi blogınıza gittiğiniz zaman bir 'Blog Seçeneklerin' linki göreceksiniz. Bu menü blogınızı yönetmeniz için gerekli olan bilgileri taşır. Burada İleti ekle linkine tıklarsanız bir ileti eklersiniz. Bu size bir gönderi formu getirir ve o formu doldurursanız ve gönderirseniz bir ileti eklemiş olursunuz. Burada iletiyi taslak olarak gönderebilirsiniz (daha sonra üstünde çalışmak istiyorsanız eğer) veya hemen gönderebilirsiniz.

İletilere inceleme ekleme
Bir iletiye tıkladığınız zaman, iletinin altında o iletiye ait inceleme linkini göreceksiniz. Burada bütün incelemeleri görebilir ve ayrıca inceleme yazmak isterseniz Cevap Ekle butonu yardımı ile bir form doldurarak incelemenizi ekleme imkanı verilecektir.