İçeriğe atla


Ek Bilgiler İçin Tıkla Adıyaman Forum Sayfalarına Hoş Geldiniz..!

Adıyaman Forum Bölümüne Hoşgeldiniz. Foruma üye olmak ücretsizdir.

Üye olduğunuzda forumun bütün özelliklerini kullanma hakkına sahip oluyorsunuz.

Takvimde Etkinlik Oluşturabilirsiniz

Kendinize Ait Bir Profil Sayfası Oluşturabilirsiniz.

Lütfen üyelik işlemini başlatmak için BURAYA tıklayınız.


Yardım Başlığı: Başlık ve İleti Arama / Searching Topics and Posts


Arama özelliği size anahtar kelime yardımı ile aradığınız başlığı veya iletiyi bulmanızda yardımcı olacak en iyi özelliktir.

İki ayrı arama formu bulunmaktadır, basit arama ve derin arama. Bu iki özelliği şu butonlar yardımı ile kullanabilirsiniz: 'Derin Arama' and 'Basit Mod' (Tabi bu özellik açıksa).

Basit Arama (Mod)

Burada yapacağınız bir şey var anahtar kelimenizi arama kutucuğuna girmek, ve aramak istediğiniz forumu veya alt forumu seçmeniz (birden çok forum seçmek için, kontrol butonunu tutarken, veya shift butonu apple bilgisayarlar için ve forumlara tıklayınız.

Derin Arama

Derin arama penceresi (açıksa), size daha geniş arama sesçenekleri getirir. Anahtar kelime araması yanında kullanıcı adına göre arama seçeneğide verir veya bu iki kombinasyonu birlikte kullanabilirsiniz. Ayrıca tarih belirterekte arayabilirsiniz. Ayrıca arama sonuçlarını iki ayrı şekilde görüntüleyebilirsiniz: Tam yazı halinde veya özet halinde.

Eğer yönetim bu özelliği açmışsa, iki arama arasında beklemeniz gerekeceğini söylemek zorundayız. Bu bazı kişilerin arama yolunu kullanarak sunucuyu meşgul etmesini engellemek için oluşturulmuş bir sistemdir.

Ayrıca bütün forumların altında bir arama kutusu bulunmaktadır, bu size bulunduğunuz forum içinde hızlı arama seçeneği verecektir.

Bir kullanıcının iletilerini veya başlıklarını arama

Bunun en kolay yolu o kullanıcının rumuzuna tıklayarak profilini görüntüleme durumuna geçiniz. Eğer bu kişinin gönderdiği başlıkları ve iletileri görmek istiyorsanız Profil Seçenkelerine tıkladığınızda aşağı doğru bir liste açılacaktır. Bu listeden bu kullanıcının postaladığı başlıkları veya iletileri aratabilirsiniz. Tabi bunu kendi profilinizde yaptınız mı kendi başlıklarınızı ve iletilerinizi bulursunuz...

The search feature is designed to allow you to quickly find topics and posts that contain the keywords you enter.

There are two types of search form available, simple search and advanced search. You may switch between the two using the 'More Options' and 'Simple Mode' buttons.

Simple Mode

All you need to do here is enter in a keyword into the search box, and select a forum(s) to search in. (to select multiple forums, hold down the control key on a PC, or the Shift/Apple key on a Mac) choose a sorting order and search.

Advanced Mode

The advanced search screen, will give you a much greater range of options to choose from to refine your search. In addition to searching by keyword, you are able to search by a members username or a combination of both. You can also choose to refine your search by selecting a date range, and there are a number of sorting options available. There are also two ways of displaying the search results, can either show the post text in full or just show a link to the topic, can choose this using the radio buttons available.

If the administrator has enabled it, you may have a minimum amount of time to wait between searches, this is known as search flood control.

There are also search boxes available at the bottom of each forum, to allow you to carry out a quick search of all of the topics within that particular forum.