İçeriğe atla


Ek Bilgiler İçin Tıkla Adıyaman Forum Sayfalarına Hoş Geldiniz..!

Adıyaman Forum Bölümüne Hoşgeldiniz. Foruma üye olmak ücretsizdir.

Üye olduğunuzda forumun bütün özelliklerini kullanma hakkına sahip oluyorsunuz.

Takvimde Etkinlik Oluşturabilirsiniz

Kendinize Ait Bir Profil Sayfası Oluşturabilirsiniz.

Lütfen üyelik işlemini başlatmak için BURAYA tıklayınız.


Resim

Köylüye Toprak, Millete Birlik, Vatana Bütünlük


Bu başlığa 17 cevap verilmiş

#16 Özgür

Özgür

  Genç Üye

 • ΦÜyeler
 • PipPip
 • 56 İletiler:

Gönderi Tarihi: 07 Mayıs 2007 - 11:11

Partimiz, 1993 yılından beri "Sol Güçbirliği" ve "Milli Güçbirliği" için çaba gösteriyor
Gönderilen Resim
İP Genel Başkanı Doğu Perinçek:
BİRLEŞMENİN ZEMİNİ: NE ABD NE AB, BAŞI DİK TÜRKİYE!

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bugün (6 Mayıs 2007, Pazar) Ankara’da Genel Merkez’de bir basın toplantısı gerçekleştirerek, İşçi Partisi’nin halkın birleşme talebini hayata geçirmek için üzerine düşen görevi yerine getireceğini belirtti. Perinçek, özetle şu görüşleri açıkladı:

BİRLEŞİN TALEBİNİN ANLAMI
Tandoğan, Çağlayan, Manisa ve Çanakkale meydanlarında toplanan halk, partilere “birleşin” diyor. Bu talep, bütün milletin isteğini yansıtmaktadır. Çünkü Türkiye büyük tehditlerle yüz yüze gelmiştir. “Birleşin” talebi, aslında bu tehditleri yenecek bir hükümet kurmak için büyük kuvvetleri biraraya getirme talebidir.

PARTİMİZ 1993 YILINDAN BERİ
SOLDA BİRLİK VE MİLLİ GÜÇBİRLİĞİ İÇİN ÇABA GÖSTERİYOR
İşçi Partisi, 1993 yılından beri Sol Güçbirliği ve Milli Güçbirliği için çaba göstermiştir. Her seçimden önce Ecevit, Baykal, Karayalçın ve diğer parti yöneticilerine bu önerimizi defalarca anlattık. Ancak ABD, bu partileri DYP, ANAP, MHP gibi partilerle işbirliğine yöneltmiş ve Atatürk Devrimi temelinde bir birleşmeye izin vermemiştir. Bu nedenle mesele, ABD denetimi dışında birleşebilmektir.

İşçi Partisi, bugün büyük halk hareketinden kuvvet alarak, halkın birlik talebini gerçekleştirmek için üzerine düşen görevi yerine getirecektir.

1. Halk, siyasal partilerin ABD denetiminde ve AB kapısında değil, başı dik ve bağımsız Türkiye için birleşmesini istemektedir. Tandoğan ve Çağlayan meydanlarından yurt düzlemine yayılan büyük halk hareketinin temel sloganı, birleşme zeminini belirlemiştir. “Ne ABD ne AB, tam bağımsız Türkiye!” Anketler de aynı olguya işaret etmektedir. Halkımızın yüzde 85’i ABD’yi tehdit olarak görüyor ve yüzde 74’ü AB üyeliğine karşıdır. Başı dik Türkiye, işsize iş bulur, tarımı canlandırır, sanayinin çarkını çevirir, toplumun her kesimine insanca yaşayacağı gelir sağlar ve çarşılara bereket getirir.
2. Birleşme çabası, milli bir hükümet kurmayı hedeflemelidir. Halk, yalnız AKP iktidarından kurtulmayı değil, Türkiye’nin önündeki zorlu sorunları çözecek bir hükümetin kurulmasını istemektedir. İktidar amacı ve programı olmayan birleşmeler, çözüm getiremeyeceği için, halkın talebini karşılamaz ve destek bulmaz.

İşçi Partisi, ABD ve AB denetiminin dışında milli bir hükümet amacıyla birleşmek için gerekli çabaları gösterecektir.

#17 Özgür

Özgür

  Genç Üye

 • ΦÜyeler
 • PipPip
 • 56 İletiler:

Gönderi Tarihi: 07 Mayıs 2007 - 22:49

ABD denetiminde ve AB kapısında değil,
Atatürk’te birleşelim!

Gönderilen Resim


Halk, partilere “birleşin” diyor. Çünkü Türkiye büyük tehditlerle yüz yüze gelmiştir. “Birleşin” talebi, aslında bu tehditleri yenmek için büyük kuvvetleri biraraya getirme talebidir. Bu “birleşin” talebini karşılaştığımız ABD tehdidinin kuyruğuna takmak, bugün Türkiye’nin önüne kurulmakta olan tuzaktır.

Evet birleşelim! Ancak ABD denetiminde ve AB kapısında değil, Atatürk’te birleşelim, Atatürk’te buluşalım! Halk hareketini sahte laiklik sloganlarıyla yolundan saptırmak ve ABD’ye teslim olmak için değil, bağımsızlık için birleşelim. Halk bunu istiyor. İşçi Partisi, Türkiye’yi ABD denetiminden ve AB kapısından kurtaracak, Atatürk’ün çalışan, üreten ve başı dik, aydınlanmış Türkiye’sini yeniden inşa edecek her tür birleşme çabasında yer almaya şartsız olarak hazırdır.

1. Halk hareketi, kılıcını vurmuştur ve Türkiye’nin kördüğümünü çözmektedir. Halk, Anayasa yapmıştır ve ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi görevlilerinin Çankaya’ya tırmanmasına izin vermemiştir. Milletimizin bilinci, ABD denetiminden ve AB kapısından kurtulmaktadır. Tandoğan ve Çağlayan meydanlarından yurt düzlemine yayılan büyük halk hareketi ve anketler bu olguya işaret etmektedir.

2. Türkiye, 20. yüzyılın ilk çeyreğinde olduğu gibi, 21. yüzyılın başında da dünya ölçeğinde bir gelişmenin başını çekmektedir. Türkiye’deki halk hareketi, ABD’nin sahneye koyduğu “Turuncu Devrimlere” son vermiştir. ABD’nin milli devletleri yıkma hedefi, Türkiye duvarına çarpmıştır. Tandoğan ve Çağlayan’daki Albayraklar Denizinde görüldüğü gibi, milli devletlerin milli bayraklarını yükselteceği dönem açılmıştır.

3. Türk Silahlı Kuvvetleri, cephesini Irak’ın kuzeyine çevirmektedir ve tehdidin kaynağını milletine açıklamaya başlamıştır. Artık Türkiye ABD’den korkmuyor; ABD Türkiye’den korkmaktadır.

4. Türkiyemizin büyük tehlikelerle karşılaştığı her tarihi durumda olduğu gibi, Millet-Ordu beraberliği sağlamlaşmıştır. 1876, 1908 ve 1920 örneklerinde görüldüğü gibi Türk Devrimi’nin denklemi budur.

5. Tayyip Erdoğan yönetiminin artık milleti yoktur; ordusu yoktur; üniversitesi yoktur ve yargı kurumları da yoktur. Tayyip Erdoğan yönetimi, ülkeye hükmedemez duruma düştüğünü 28 Nisan 2007 günlü açıklamasıyla da kabul etmiştir.

6. Milletin büyük çoğunluğuyla cephe cepheye gelen ve Orduya kumanda edemeyen bu yönetim, artık ABD’nin Türkiye üzerindeki denetimini sağlamaktan da acizdir; işe yaramaz konumundadır. ABD Büyük Ortadoğu Projesi görevlisi olduğunu açıkça itiraf eden Tayyip Erdoğan yönetiminin sonu gelmiştir. ABD at değiştirmektedir.

7. Türkiye, yeni bir yönetim arayışına girmiştir. Tandoğan ve Çağlayan meydanlarında tarih sahnesine çıkan etkin ve büyük kuvvete dayanmak, bütün iktidar projelerenin gündemindedir. Nitekim ABD dahil, bütün siyasal kuvvetler, o alanların temsil ettiği kuvveti yönlendirme çabasına girmişlerdir. TÜSİAD gibi kuruluşlar ve holding medyası, milletin büyük gücünü yeniden Batı denetimi altına almak için harekete geçirilmişlerdir. Buna bağlı olarak “Şeriata karşı ABD ile işbirliği” projeleri CHP güdümlü çevreler tarafından yeniden piyasaya sürülmüştür. “Ne Şeriat Ne Darbe” gibi uydurmalar, medya manşetlerinden dayatılmış, fakat halk katında kabul görmemiştir.

8. ABD, yeni iktidar formülünü piyasaya sürmektedir. Türkiye’yi yeniden “merkez sağ ve merkez sol” denen partiler aracılığıyla gütme planları işleme sokulmuştur. CHP ve MHP’ye yüklenen misyon tanımlanmış ve holding medyasında reklam kampanyaları başlatılmıştır. CHP yöneticileri, ABD katında CHP ile AKP arasında bir farkları bulunmadığını memnuniyetle ifade etmektedirler. Ortadoğu’da “ABD ile Şeriata karşı birleşme” formülü, Büyük Ortadoğu Projesi’nin CHP versiyonu olarak uygulamaya konmaktadır.

9. Çöken yalnız AKP iktidarı değildir; ABD’nin 1945 sonrasında Kemalist Devrim’i yıkıma uğratarak ülkemizde kurduğu “Küçük Amerika” sistemi de ağır sarsıntı içindedir. Siyasal planda bakarsak, ABD yönetimi, daha 1996 yılında Türkiye’yi “merkez sağ ve merkez sol” partileriyle yönetmenin artık mümkün olmadığını saptamış ve “Ilımlı İslam” adını verdiği Tayyip Erdoğan’ları iktidar makamlarına atamıştı. Ancak bu formül de, artık iflas etmiştir. Şimdi makara geriye sarılmakta, “merkez sağ ve merkez solun diriltilmesi” planına geçilmektedir. Türkiye’yi yönetemez hale düşen ABD’nin son çaresi budur.

10. Bu koşullarda Kemalist Devrim’i yıkımdan kurtarma ve tamamlama programının zamanı gelmiştir. Zamanı gelen çözümün, önünde durulamaz. İşçi Partisi, bu bilinçle Milli Hükümet Programı’nı hazırlamış ve 22-24 Aralık 2006 günlerinde toplanan 7. Genel Kongresi’nde kabul ederek milletimize sunmuştur.

11. Tandoğan ve Çağlayan meydanlarında kendisini gösteren milli hareket, bağımsız ve halkçı Türkiye’nin toplumsal kuvvetinin varolduğunu kanıtlamıştır. Halk kitleleri, Batı sisteminin bilincimize vurduğu zincirleri kırmaktadır. Bu gelişme, İşçi Partisi’nin onyıllardır tek başına yürüttüğü mücadelenin ürünüdür. Bütün mesele, milletin bu büyük birikimine önderlik edecek öncü teşkilatlanmadadır. İşçi Partisi, Milli Hükümet Programı ve kadrolarıyla bu misyonu üstlenmiştir.

12. Milli Güvenlik Kurulu’nun devleti bilgilendirmek için bir süre önce yaptığı seçim araştırmasında, İşçi Partisi oylarının bugünkü verilere göre yüzde 12’ye kadar ulaşabileceği saptanmıştır. Özellikle İşçi Partisi’nin barajı geçeceği kanaatinin yerleşmesi, bu oyların yüksekliğini belirleyecektir. Seçim düzleminde gerçekleştirilecek ataklar, daha büyük başarıları da getirebilir. ABD güdümlü güçlerin bütün çabası, Partimizin gelişmesini gözlerden kaçırma üzerinde yoğunlaşmış bulunmaktadır.

13. Eğer ABD, 1991-2002 yılları arasında denenen ve Türkiye’yi AKP iktidarına teslim eden “merkez sağ ve merkez solu” yeniden iktidar koltuklarına oturtabilirse, AB kapısında parçalanma ve ekonomik yıkım ağırlaşarak devam edecek ve Türk Ordusu bugünkünden çok ağır tehditlerle yüz yüze gelecektir. AKP’nin uyguladığı ABD-AB-IMF programı, bu kez de CHP-MHP koalisyonuyla sürdürülecektir; planlanan budur. ABD’nin yeni iktidar formülünün karşısına Milli Hükümet seçeneğiyle çıkmak için, İşçi Partisi’nin güçlendirilmesinden ve Mecliste kuvvetli bir kadroyla yer almasından başka bir çözüm gözükmüyor.

14. Halk, partilere “birleşin” diyor. Çünkü Türkiye büyük tehditlerle yüz yüze gelmiştir. “Birleşin” talebi, aslında bu tehditleri yenmek için büyük kuvvetleri biraraya getirme talebidir. Bu “birleşin” talebini karşılaştığımız ABD tehdidinin kuyruğuna takmak, bugün Türkiye’nin önüne kurulmakta olan tuzaktır. Evet birleşelim! Ancak ABD denetiminde ve AB kapısında değil, Atatürk’te birleşelim, Atatürk’te buluşalım! Halk hareketini sahte laiklik sloganlarıyla yolundan saptırmak ve ABD’ye teslim olmak için değil, bağımsızlık için birleşelim. Halk bunu istiyor. İşçi Partisi, Türkiye’yi ABD denetiminden ve AB kapısından kurtaracak, Atatürk’ün çalışan, üreten ve başı dik Türkiye’sini yeniden inşa edecek her tür birleşme çabasında yer almaya şartsız olarak hazırdır.

15. Tayyip Erdoğan yönetimi, devlet olanaklarını kendi çıkarı için kullanmaktadır. Bu uygulama, millet iradesinin ortaya çıkmasını engellemektedir. Sağlıklı ve adaletli bir seçim yapılması için tarafsız bir hükümetin kurulması şarttır. Cumhurbaşkanı, Anayasa’nın 103 ve 104. maddelerinin gereği olarak, ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi görevlisi Tayyip Erdoğan’ı başbakanlıktan istifaya davet etmeğe yetkilidir ve sorumludur.

16. Türkiyemiz, şu gün hangi tertip ve planlarla karşı karşıya olursa olsun, üç beş yıl içinde iktidarı belirleyecek kanun bellidir: Vatan savunmasının başına geçen kuvvet, Türkiye’yi yönetecektir. İşçi Partisi, kendisini bu tarihsel göreve adamıştır.

#18 Özgür

Özgür

  Genç Üye

 • ΦÜyeler
 • PipPip
 • 56 İletiler:

Gönderi Tarihi: 07 Mayıs 2007 - 22:59

INTERNETTE CANLI OLARAK SEYREDEBILECEGINIZ ULUSAL KANAL TV
BUTUN ÖNEMLI MITINGLERI, TOPLANTILARI CANLI OLARAK YAYINLAMAKTA VE
INTERNETTEKI YAYINLARI DA 24 SAAT DEVAM ETMEKTEDIR.

CANLI YAYIN ICIN BU BAGLANTININ USUNE TIKLA:

http://ulusalkanal.com.tr/canliyayin/canliyayin.html


 

Cevap ekle