İçeriğe atla

Ek Bilgiler İçin Tıkla Adıyaman Forum Sayfalarına Hoş Geldiniz..!

Adıyaman Forum Bölümüne Hoşgeldiniz. Foruma üye olmak ücretsizdir.

Üye olduğunuzda forumun bütün özelliklerini kullanma hakkına sahip oluyorsunuz.

Takvimde Etkinlik Oluşturabilirsiniz

Kendinize Ait Bir Profil Sayfası Oluşturabilirsiniz.

Lütfen üyelik işlemini başlatmak için BURAYA tıklayınız.

Resim

Dikkat edilmesi gereken bir nokta site ile ilgili

Bu başlığa hiç cevap verilmemiş

#1 nilaykaya

nilaykaya

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 1 İletiler:

Gönderi Tarihi: 12 Ağustos 2005 - 10:53

Sayın Nezihi Ozduzen,

Anladığım kadarıyla bu siteyi siz hazırlıyorsunuz, ben Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden Arş.Gör. Nilay KAYA, geçenlerde depremle ilgili bir araştırma yaparken sizin sitenizede bir göz gezdirdim yalnız sitenizin coğrafya bölümünde yazmış olduğunuz bir bilgi dikkatimi çekti.

Bayındırlık Bakanlığının sitesinde yayınlanan deprem haritasına göre Adıyaman'ın IV. derece deprem bölgesinde olduğu belirtilmiş. Halbuki Adıyaman bu haritaya bakılırsa çoğu 1. derece deprem bölgesinde ve belirli bir kısmı ise 2. derece deprem bölgesindedir (eğer haritada Adıyaman ilinin üzeine gelip tıklanırsa harita büyüyecektir). Zaten IV. derece deprem bölgesinde olan bir il için geçmişte bu kadar büyük depremlerin olması beklenemez. Sizin bu bilgileri nereden aldığınızı bilmiyorum ama değiştirmeniz gerçekten çok önemli.

Umarım bu konudaki düşüncelerimi yanlış anlamazsınız çünkü bu bizim ilgi alanımıza girdiği için bu konuda sizi bilgilendirmek istedim belki bir yanlış yazımda söz konusu olabilir. Çünkü IV. yani 4. derece deprem bölgesi olarak yazılmış. Bunun en kısa zamanda düzeltilmesini arzederim.

Eğer bu iletiyi dikkate alırsanız lütfen benim nilay__kaya@hotmail.com (çift alt çizgi ile) yazarsanız sevinirim.

Saygılarımla
Arş.Gör.İnş.Yük.Müh.Nilay KAYA

Cevap ekle