İçeriğe atla

Ek Bilgiler İçin Tıkla Adıyaman Forum Sayfalarına Hoş Geldiniz..!

Adıyaman Forum Bölümüne Hoşgeldiniz. Foruma üye olmak ücretsizdir.

Üye olduğunuzda forumun bütün özelliklerini kullanma hakkına sahip oluyorsunuz.

Takvimde Etkinlik Oluşturabilirsiniz

Kendinize Ait Bir Profil Sayfası Oluşturabilirsiniz.

Lütfen üyelik işlemini başlatmak için BURAYA tıklayınız.

Resim

NE OLACAK BİZ ADIYAMANLILARIN HALİ?

Bu başlığa 8 cevap verilmiş

#1 Sinan

Sinan

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 7 İletiler:

Gönderi Tarihi: 01 Ocak 1970 - 01:59

Bu başlık belki sizlere tuhaf gelecek ama konunun önemini vurgulamak için başka bir şey de aklıma gelmedi. Evet soruyorum sizlere ne olacak biz Adıyamanlıların hali? Lütfen fikirlerinizi söyleyin. Biliyorum "Bu adam ne diyecek acaba?" diye merak ediyorsunuz. İnanın içimdekileri nasıl söyliyeceğimi ben de bilmiyorum.
Aslında söylemeye çalıştığım şey çoğu zaman hepimizin dile getirdiği şeyler. Ama sadece dile getiriyoruz, ötesi yok. Kusuruma bakmayın öylesine doluyum ki, abuk subuk şeyler yazarım diye korkuyorum.
Mesela bizim müzmin hastalığımızdan başlayabilirim. Çekememezlik ve haset.
Yok yok şimdilik daha fazla devam edemeyeceğim. İsterseniz buyurun önce siz başlayın, bu konuda ne yapabiliriz? Sizlerin fikirlerini okuyunca belki benim de söyliyeceklerim düzene girebilir. Evet sizleri bekliyorum. Selamlar.

#2 yolcu

yolcu

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 5 İletiler:

Gönderi Tarihi: 01 Ocak 1970 - 01:59

benim  aklima dahacok genclerin durumu  deliyor
ben guneykoreden yaziyorum buraya gelmemin sebebi tabiki p a r a liseyi bitirdim , ikisenelik dershane tecrubem ve sonunda yasamak zorundaoldugum su sacma ve bir okadarda zor olan gurbet bunun tek sorumlusuise banagore buyuklerimiz diye gecinen
adiyaman yoneticileri bukonuda tartis maya niyeti olan yazsin
evet :)

#3 muratcan

muratcan

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 4 İletiler:

Gönderi Tarihi: 02 Mayıs 2004 - 16:08

:) merhaba ben guney koreden katiliyorum ismim murat

bakin bizim oncelikle iyi bir secim zihniyetine ihtiyacimiz vardi ve bence son zamanlarda yasadigimiz ekonomik sikintilar bize binu saglari

birde genclik konusunda bence birazdaha aktif davranilmalidir

buyuzden siyasetcilerimizdenn rica ediyorum bu konuda birazdaha bilincli ve duyarli davransinlar

saygilarimla

murat guneykore

:?: i_muratcan@hotmail.com :?:

#4 xmhlx

xmhlx

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 27 İletiler:

Gönderi Tarihi: 05 Haziran 2004 - 12:52

selamlar;
siteyi övmicem çünkü ziyaretçi olmadıktan sonra site hiç önemli değil bence.www.adiyamanhaber.com'un yöneticisine ricada bulundum bir forum açması için ve saolsunlar açtılar ve kendimi yırttım gelin şurda bişeyleri paylaşalım diye ama yook nerde 5 üye oldu sadece.(tabi o zamanlar bu siteden haberim yoktu).neyse çok uzatmayim cevabımı yazim;
adıyaman ne olcak diye sormuşunuz,söleyim,hiçbişey olmayacak.
abi bu kafayla,amaçsız sokaklarda sürten gençlikle,koltuk sevdesında olan müdür ve şube müdürleriyle,bu çekememezlikle adıyamana hiç bişey olmaz.bu arada konuyu açan kardeşim(ismini unuttum) çekinme abicim.neden çekiniyosunki gerçekleri ortaya koymakta.bunu kimseler bilmiyomu?biliyo.ama sölemek zorlarına gidiyo.boşver içinden ne geliyosa söle rahatla.belki bazılarıda senin yazılarını okuyup utanır
sevgiler

#5 kartal236

kartal236

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 40 İletiler:

Gönderi Tarihi: 13 Mart 2005 - 15:32

seni sadee alkışlıyorum arkadaşım

#6 asa

asa

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 2 İletiler:

Gönderi Tarihi: 14 Temmuz 2005 - 04:52

Adıyamanda amaçsız gezen lafına katılmıyorum ve biliyorumki memleketimizde suana kadar yasadıgım birçok yerden daha sorumlu ve çalışan gençleri var.Bu karara şöyle vardım.her yaz Adıyamana 1 haftada olsa ailemle gelirdim.Orada neredeyse gençlerin hepsinin bir yerlerde çalıştıgını en azından haftalıklarını çıkardıklarını gördüm.Benim kuzenim var o da çalışıyordu.Aslında o boş oturan dediginiz kişiler orta yaşlı kişiler.Adıyaman acayip dercede fazla kahvehane var.ben gidince inanamıyorum.her köşe başı kahvehane ve ınca hınç dolu.Diyeceksiniz millet iş bulamazsa ne yapsın? o da dogru.Yalnız her fırsatı kendin beklemiyeceksin.fırsatı getireceksin.neler yapılabilir on başka bir topic de konuşuyorsunuz sanırım.
Bir de bir başka çeşit kahve türü internet cafeler.Adıyaman ilk internet cafeyle tanışmasından itibaren bu alanda da patlama yaşandı.Yalnız bu pek iç açıcı birşey degil.internet insanların dünyayla baglantı kurmasını bir yolu ama Adıyaman da amaç bu degil-oyun.
Eskiden kıraathaneler varmış en azından insanlar bir kitap okusun.

#7 xmhlx

xmhlx

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 27 İletiler:

Gönderi Tarihi: 12 Ekim 2005 - 23:09

Asa arkadaşım tabi ki bu seini görüşün ve saygılıyım buna.Ama birde şöyle düşün ve şu gözle bak adıyaman ve sokakdaki insanlara.Sence yolda yürürken o insanlardan kaçının kafasında gelecekle ilgili planları vardır?Kaç tanesi o yolda yürürken bişeyler ortaya koyma amacı güdüyodur?Bence büyük çoğunluk bu dediklerime uymuyor.
Kendi ağzınla söylemişsin internet cafeleri ve kahvehaneleri.Yaşlı amcalarıız kahvehaneler gidiyolar.Adam yapacağını yapmış işi gücü bırakmış.Dünya işlerinden elini ayağını çekmiş ve oralarda zaman geçiriyor(daha güzel şeylerle zaman geçirilebilir belki ama).Ama artık kahvehaneleri ve internet cafeleri gençlerimiz dolduruyo amaç ne?yokkk!amaç yok.iş yok güç yok adam gidiyo oralarda zaman geçiriyo.Tabi zamanla hem psikolojisi hem de beyni göçüyo.Ama iş güç olmaması bu adamın kahveye gitmesine bir neden değil.Otursun kendini geliştirsin.Kitap okusun dergi okusun.Ya hiç olmadı internette iş yapsın.Ben kendimden örnek vereyim.Bende kahveden hiç çıkmayan birisiydim.Sonra internetin yaygınlaşması üzerine internet cafeler takılmaya başladım.Sonra kendimi bilgisayar ve internet kullanımı üzerine geliştirdim.Şimdi ise webmasterlık yapıyorum kendi sitelerim var.Şirketlere site yapıyorum yönetiyorum.Hem aslanlar gibi para kazanıyorum hemde okulumu okuyorum.Bence ne olursa olsun bahneye değil gerçeklere bakmak lazım.

#8 arjin

arjin

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 2 İletiler:

Gönderi Tarihi: 05 Mayıs 2006 - 10:17

S.A
Nasılsınız arkadaşlar ? Bende siteye yeni üye olanlardanım.Tesadüfen int gezerken bu sayfayı gördüm ve üye oldum. İnş burdan adıyamanlı hemşerilerimizle tanışma imkanız olur ve fikir alış verişinde bulanabiliriz.Sanırım site yeni olduğu için fazla kayıtlı üyesi yok olanlarda çok faal değil.Forumda"Ne olacak bu Adıyaman'ın hali" başlığını görünce cevap yazmak istedim :)

Bence "NE OLACAK BU ADIYAMANLILARIN HALİ "demenin bi anlamı yok ,artık bu söylemi bırakıp onun yerine "ADIYAMAN İÇİN NE YAPABİLİRİZ" demek daha yerinde olur bence.Adıyaman'dan ayrıldıktan sonra Adıyaman'ı unutmayalım!!!!

Allah'a ement olun:)

#9 EMRE_02

EMRE_02

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 28 İletiler:

Gönderi Tarihi: 05 Mayıs 2006 - 22:30

slm MİLLET NABER NASILSINIZ

ADIYAMAN HALİ NE OLCAK DİYE SORULAR WARDA BAKTIM BENDE CEWAP EKLEYİM DEDİM
WALLA BİR LAF WAR SONUNU DÜŞÜNEN KAHRAMAN OLAMAZ DİYE BU K.V SİNİN LAFIDA BENDE DİZİNİN İNANILMAZ HAYRANIYIM O LAF 'SONUNU DÜŞÜNEN KAHRAMAN OLAMAZ' AMA BU OLAYIN SONU FELAN YOK Kİ SADECE BU BAŞTAKİ SAYILI İNSANLARIN YAPACAĞI İŞTİR YANİ MİLLET
ADAM SEÇİYO MECLİSE BLD YE WEYA HERHANGİ BİR YERE GÖNDERİYO BU ADAMLAR SEÇİMLERDEN ÖNCE İNANILMAZ LAFLAR İNANILMAZ SÖZLER WERİYORLAR MİSAL BİR ADIYAMAN MİLLET WEKİLİMİZ SÖZ WERMİŞTİ BEN ADIYAMAN İLE DİYARBAKIR ARASINDAKİ KÖPRÜYÜ YAPTIRACAM DİYE SÖZ WERDİ AMA GÖRÜYORK İ MİLLET NE KÖPRÜ WAR NEDE BİR İŞ WAR ORTADA HEP LAF ANLAYACAĞIMIZ KÖPRÜDEN GEÇENE KADAR ADIYAMANLILARA DAYI DEDİLER KÖPRÜYÜ GEÇTİLER ADIYAMAN A BAKMADILAR AMA BU MİLLETİN HAKKINI YİYORLAR

TAMAM KÖPRÜYÜ YAPTIRMADIN BİRDE ŞU OLAY WAR MECLİSE GİDİYO DİYOKİ BEN MECLİSE KIRAWATSIZ GİRERİM DİĞER MİLLET WEKİLİMİZ DE DİYOKİ ATATÜRKÜN FOTOĞRAFINI KALDIRALIM YAW İŞTE O MİLLLET WEKİLİ SEÇTİĞİMİZ ADAMLAR BİZİM ATAMIZA LAF ETTİLER AMA
ADIYAMANLI İNSANI HİÇ BİR OLAYI UNUTMAZLAR ASLA UNUTMAZLAR BU GÜNÜN YARINI DA WAR DER ADIYAMANLI İNSANLAR...

MECLİSTEKİ OLAYLARI GÖREN DEWLET DE ADIYAMANIN ÜSTÜNÜ ÇİZİYO ADIYAMAN A BİŞİ YOK BAKIN ADIYAMAN A ACEMİ BİRLİK GELECEKTİ ADAMLAR BU OLAYLARI YAPTI DEWLETTE ADIYAMAN'A HİÇ BİR ŞEY YOK DEDİLER BU ÜNİWERSİTEMİZİN GELME SEBEBİDE SEWGİLİ BAŞBAKANIMIZIN WERDİĞİ SÖZ YERİNE GELDİ YANİ TAYYİP ERDOĞAN BAŞBAKANIMIZ WERDİĞİ BÜTÜN SÖZLERİ TUTTU ONUN GİBİ İNSANLAR OLMASA BU TÜRKİYE MİZ IRAK OLUR ÇIKARDI

AMA DAHA ÇOK SEÇİM LER WAR MİLLETİMİZ NASIL MİLLET WEKİLLERİNİ ORAYA ÇÎKÂRDÎYSÂ GERİ DE İNDİRİR

NEYSE HERALDE ÇOK OLDU KENDİZE İYİ BAKIN EMRE DUYMAZ :( :ph34r: ;)

Cevap ekle