İçeriğe atla


Ek Bilgiler İçin Tıkla Adıyaman Forum Sayfalarına Hoş Geldiniz..!

Adıyaman Forum Bölümüne Hoşgeldiniz. Foruma üye olmak ücretsizdir.

Üye olduğunuzda forumun bütün özelliklerini kullanma hakkına sahip oluyorsunuz.

Takvimde Etkinlik Oluşturabilirsiniz

Kendinize Ait Bir Profil Sayfası Oluşturabilirsiniz.

Lütfen üyelik işlemini başlatmak için BURAYA tıklayınız.


Resim

TERÖRÜ İŞÇİ PARTİSİ BİTİRİR KAMPANYASI: 11 Koldan İncirlik'e yürüyoruz


Bu başlığa 9 cevap verilmiş

#1 Özgür

Özgür

  Genç Üye

 • ΦÜyeler
 • PipPip
 • 56 İletiler:

Gönderi Tarihi: 15 Haziran 2007 - 23:29

TERÖRÜ İŞÇİ PARTİSİ BİTİRİR KAMPANYASI: 11 Koldan İncirlik'e yürüyoruz!

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek:
Deniz Baykal “Kürtçülüğü” meşrulaştırarak
Bölücü terör yangınına benzin döküyor


Gönderilen Resim


“Terörü İşçi Partisi Bitirir Kampanyası”nı bugün başlatıyoruz. Terörün kökünü kazıyacak 9 maddelik “Yurtta Barış Ortadoğu’da Barış Programı’nı milletimize sunuyoruz. 11 Koldan İncirlik’e yürüyoruz,

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek bugün (15 Haziran 2007) Partisi’nin İstanbul İl Merkezi’nde bir basın açıklaması yaparak CHP lideri Deniz Baykal’ın dün Hürriyet Gazetesi’nde yayınlanan “Kürtçülüğü” meşru gören açıklamasını eleştirdi ve partisinin başlattığı “Terörü Bitirme Kampanyası” hakkında kamuoyuna bilgi verdi. Perinçek’in açıklaması şöyle:

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal dünkü (14 Haziran 2007) açıklamasında, AKP örneğindeki gibi CHP’de de bir “Kürtçü kanat” bulunduğunu ve buna bir itirazı olmadığını belirtmiştir. Açıklama şöyledir:

“Bir partinin içinde Kürtçü bir kanat olabilir. Buna bir itirazımız olmaz. Bizim içimizde de var.”

Deniz Baykal bu sözleriyle siyasal partiler içinde “Kürtçülük” temelinde gruplar oluşturmayı ve siyasal faaliyet yürütmeyi meşru gördüğünü açıkça ifade etmektedir.

“Kürtçülük” temelinde siyasal parti olamaz.

Partilerin içinde “Kürtçülük” temelinde kanatlar da oluşturulamaz.

“Kürtçülük” temelinde siyasal faaliyet, Türkiye’nin bölünmesinden başka bir şeye hizmet etmez.

Etnik, dinsel veya mezhep temelinde siyaset yapmak Atatürk Devrimi’ne ve Cumhuriyet hukukuna temelden aykırıdır.

CHP Genel Başkanı’nın, CHP amblemindeki 6 Ok’u “Babaannesinin resmi gibi duvarda duran bir hatıra” olarak görmesinden sonra geldiği nokta ibret vericidir.

Ekonomi ve dış politika yanında, siyasal partiler içinde “Kürtçülüğe” kucak açan yönüyle de CHP’nin AKP’leşmesi, Türkiyemiz açısından olumsuz bir gelişmedir.

CHP, AKP’leşmekte, AKP de CHP’leşmektedir. ABD, sistemini bu zemin e dayandırma peşindedir.

EŞBAŞKANLIĞA ADAY
Deniz Baykal, Cumhuriyet tarihi boyunca “bölücü” amaçla kurulan partilerin bile söylemeye cesaret edemediği bir tutumun içine girmiştir. Baykal Cumhuriyet hukukuna meydan okuyan bu açıklamayı yapma cesaretini nereden almaktadır?

Tayyip Erdoğan ABD”nin Büyük Ortadoğu Projesi”nin (BOP) eşbaşkanı olduğunu söylüyor ve bu proje gereği Diyarbakır’ı “merkez” yapmaktan söz ediyordu. AKP iktidarı çöküyor, şehit cenazelerinde bile yıpranıyor. BOP’un eşbaşkanlığına yukarıdaki açıklamasıyla bu kez Deniz Baykal talip olmaktadır.

Deniz Baykal’ın bu açıklaması üzerine CHP’nin yurtsever tabanı ve yöneticilerinin bir özleri yok mudur?

CHP ile “sol” ittifak yaptığını düşünen DSP yöneticileri “Kürtçü kanat” örgütlenmesini meşru gören bir ittifakı içlerine sindirebiliyorlar mı?

CHP- DSP ittifakı, Türkiye’nin bütünlüğünü sağlamak için midir, yoksa ABD planı çerçevesi içinde Türkiye’yi bölmek için midir?

ABD GÜDÜMÜNDE VE AB KAPISINDA TERÖR SORUNU ÇÖZÜLEMEZ
Şimdi bir kez daha görülmüştür ki, ABD güdümünde ve AB kapısında terör sorunu çözülemez. Terörü bir tek İşçi Partisi bitirir. İşçi Partisi terörün kökünü kazıyacak program, disiplin, kadro ve eylem çizgisine sahip olan tek partidir.

Partimiz dokuz maddelik bir “Yurtta Barış Ortadoğu’da Barış Programı” kabul etmiştir. Bu programı askeri, toplumsal, ekonomik, dış politika vb. bütün yönleriyle milletimize anlatmak ve milyonlarca insanımızı birlik ve kardeşlik için seferber etmek amacıyla 15–24 Haziran 2007 tarihleri arasında “Terörü İşçi Partisi Bitirir Kampanyası” başlatıyoruz.

TERÖRÜ İŞÇİ PARTİSİ BİTİRİR KAMPANYASI
Kampanyamız 15 Haziran 2007 Cuma günü, bugün Türkiye ölçeğinde binlerce kahve toplantısıyla başlayacak, 24 Haziran 2007 Pazar günü İncirlik protestosu ve Adana mitingi ile doruğa ulaşacaktır. 23 Haziran 2007 günü İncirlik’in kullanım süresi doluyor. Türkiye 23 Haziran’da İncirlik’e el koymalıdır.

Partimiz bu kampanyada ABD güdümünde ve AB kapısında teröre çare olmadığını anlatacak, Türkiye’yi Diyarbakır mitingi örneğinde olduğu gibi bir tek İşçi Partisi’nin birleştireceğini anlatarak milletimizden Hükümet yetkisi isteyecektir.

GÜÇLÜ DEVLET ÖRGÜTLÜ HALK ORTADOĞU İTTİFAKIİşçi Partisi’nin terörü bitirecek programı 9 maddedir ve üç temel direk üzerine oturmaktadır: Güçlü Devlet, Örgütlü Halk ve Ortadoğu İttifakı.

İşçi Partisi ABD güdümüne son verecek, AB zincirini kıracak, Atatürk Devrimi temelinde milli devleti yeniden yapılandıracak ve güçlü kılacaktır. Devlet ülkenin bütün olanaklarını harekete geçirerek, teröre karşı kararlı ve etkin yaptırım gücü uygulayacaktır.

İşçi Partisinin kuracağı Milli Hükümet büyük bir halk seferberliği gerçekleştirecek. On bin gönüllü bütün Türkiye’de özellikle Güneydoğu ve Doğu Bölgemizde harekete geçirilecek dağın tepesindeki mezraya kadar gidilecek, halka talepleri sorulacak ve terörün kaynağı halka anlatılacaktır. Halk, teröre karşı mücadele için örgütlenecek ve seferber edilecek. Halkı kazanan, savaşı kazanır.
Kampanyamızın eylem sloganı

“Mehmetçiğin Katili Amerika Ortadoğu’dan Defol!”
“Terör Üssü İncirliğe El Konsun!”dur.


11 KOLDAN İNCİRLİK YÜRÜYÜŞÜ
VE 24 HAZİRANDA ADANA MİTİNGİ

Eylem kapsamında 11 koldan yani Türkiye’nin bütün şehirlerinden İncirlik’e yürünecektir. Türkiye’nin bütün illerinde belli güzergâhlar izlenerek Adana’ya gelinecek ve yürüyüş kollarının geçtiği her şehirde halkımız aydınlatmak için yürüyüşler ve basın açıklamaları yapılacaktır. Yürüyüş kolları Adana girişinde birleşecek ve toplu olarak Adana’ya girilecektir.

24 Haziran Cumartesi günü Adana’da Uğur mumcu Meydanı’nda saat 16’da büyük bir miting gerçekleştirilecektir.

Bütün halkımızı, sendika ve kitle örgütlerimizi, tüm basınımızı İncirlik yürüyüşümüze ve Adana mitingimize katılmaya, güç vermeye ve teröre karşı milletimizin iradesini tüm dünyaya sergilemeye davet ediyoruz.

#2 Özgür

Özgür

  Genç Üye

 • ΦÜyeler
 • PipPip
 • 56 İletiler:

Gönderi Tarihi: 24 Haziran 2007 - 09:10

CANLI YAYIN ile bu mitingi izlemek isteyen vatandaslarimiz ULUSAL KANAL TV'ye bakabilirler.

Adres ; http://www.ulusalkanal.com.trhttp://www.ulusalkanal.com.tr

#3 Yaşargün

Yaşargün

  Deneyimli

 • ΦÜyeler
 • PipPipPip
 • 121 İletiler:

Gönderi Tarihi: 27 Haziran 2007 - 07:28

CANLI YAYIN ile bu mitingi izlemek isteyen vatandaslarimiz ULUSAL KANAL TV'ye bakabilirler.

Adres ; http://www.ulusalkanal.com.trhttp://www.ulusalkanal.com.tr#4 Yaşargün

Yaşargün

  Deneyimli

 • ΦÜyeler
 • PipPipPip
 • 121 İletiler:

Gönderi Tarihi: 27 Haziran 2007 - 07:49

Terörü bitirirse sevgi bitirir,merhamet bitirir,adalet bitirir.Sevginin,merhametin ve adaletin kaynağı da kalplerdeki Allah korkusu,Yaratandan ötürü yaratılana duyulan muhabbettir.Eylem hazırlığında bulunan teröriste ,yerdeki karıncayı bile incitmekten kaçınma duygusunun zerresi bile bulunsa,terör eyleminin gerçekleştirmesi imkansızlaşır."İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN"

#5 Yaşargün

Yaşargün

  Deneyimli

 • ΦÜyeler
 • PipPipPip
 • 121 İletiler:

Gönderi Tarihi: 01 Ekim 2007 - 15:34

Terör bitsin de kim bitirirse bitirsin.
Yetti artık,analar yavrum diye ağlamasın.Bacılar kardeş diye karalar bağlamasın.

#6 Özgür

Özgür

  Genç Üye

 • ΦÜyeler
 • PipPip
 • 56 İletiler:

Gönderi Tarihi: 08 Ekim 2007 - 16:38

Milletimiz Silahlı Kuvvetlerimizin arkasındadır.

İşçi Partisi Genel Sekreteri Nusret Senem:
ŞEHİTLERİMİZİN KATİLİ AMERİKADIR


İşçi Partisi Genel Sekreteri Av. Nusret Senem, 7 Ekim günü bölücü terör örgütünün hain pususunda 13 askerimizin şehit edilişiyle ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı. Nusret Senem'in 8 Eylül 2007 günü yaptığı basın açıklaması aşağıdadır:

07 Ekim 2007 günü 13 askerimiz bölücü terör örgütünün hain pususunda şehit oldu. Şehitlerimize Tanrıdan rahmet, yakınlarına ve Türk Silahlı Kuvvetlerimiz mensuplarına başsağlığı dileriz.

Bölücü hainlerin ipinin ABD’nin elinde olduğu artık herkesin kabul ettiği bir gerçektir. Bu gerçeğin bir tek anlamı vardır. Askerlerimizi ABD öldürtmektedir. PKK ABD’nin kullanmakta olduğu bir maşadır. ABD’nin BOP projesinin Eşbaşkanı olan Tayyip Erdoğan da yaptığı açıklamada, ABD’ye gittiğinde bu konuyu konuşacağını söyledi. Askerlerimizi şehit eden PKK’nın arkasındaki gücün ve muhatabın ABD olduğunu istemese de itiraf etti.

Genelkurmay Başkanımızın, sözde müttefiklerin bölücü terörü açıktan desteklediğini ilan etmesi üzerine bu hain saldırının gerçekleşmiş olması anlamlıdır. Bu, Batılı emperyalistlerin Ordumuza karşı bir meydan okumasıdır.

Milletimiz Silahlı Kuvvetlerimizin arkasındadır. Bütün hainlerin esas korktukları olay budur.

İktidar mevzilerinden, Batıcı irtica odaklarından, hortumcu ve borsa dolar vurguncusu sermaye örgütlerinden kaynaklanan TSK’yı yıpratma ve terörle mücadeleyi engelleme faaliyetleri devam etmektedir. Bu odakların timsahın gözyaşları kabilinden açıklamalar yapması artık kimseyi kandıramaz.

Türkiye iktidar mevzilerinden kuşatılmıştır. Ordumuzun terörle mücadele konusunda eli kolu bağlanmıştır.

Temel sorunumuz Türkiye’ye savaş açan, askerlerimizi öldüren emperyalistlerin iktidar mevzilerini kontrol etmesidir. Bu güçlere dayanarak terörü altetmenin mümkün olmayacağı bir kez daha ispatlanmıştır.

Milli bir hükümet kurulmadan bölücü teröre karşı başarı elde edilmesi imkansızdır. Kilit mesele hükümet sorununun çözülmesidir; bu sorun mutlaka çözülecektir. Kaybedilen zaman sadece bölücü terörün ortaya çıkaracağı maliyeti büyütür.

Partimiz bölücü teröre karşı 9 maddelik bir program ortaya koymuştur. “Yurtta Barış Ortadoğu'da barış” adıyla kamuoyumuza açıklandığımız bu mücadele programı güçlü devlet, halk seferberliği ve Ortadoğu ittifakına dayanmaktadır.

Türkiye, bölücü terörünü altetme gücüne sahiptir.

#7 CcCScREaMCcC

CcCScREaMCcC

  Yeni Üye

 • ΦÜyeler
 • Pip
 • 1 İletiler:

Gönderi Tarihi: 22 Nisan 2008 - 15:51

terörü bu şekilde mi bitireceksiniz yoksa bu şekilde mi destekleyeceksiniz bizce siz bu işe hiç kalkışmayın bırakın terörü Mehmetçük bitirsin sizin yapacağınız iş değil bu :P

#8 Yaşargün

Yaşargün

  Deneyimli

 • ΦÜyeler
 • PipPipPip
 • 121 İletiler:

Gönderi Tarihi: 29 Nisan 2008 - 12:45

Daha önce de yazdım. Terör belası ancak sevgiyle, merhametle biter, cehaletin önlenmesiyle biter. Bunu da sağlamanın yolu eğitimden geçer. Terörden nemalanan mihraklar, teröristleri ilk önce okul yakmaya, öğretmen vurmaya yönlendirmesinin altında da bu gerçek yatmaktadır.Okul yak cahil bırak, iş makinası, işletme yak mahrum bırak.

#9 kommagene

kommagene

  Deneyimli

 • ΦÜyeler
 • PipPipPip
 • 380 İletiler:

Gönderi Tarihi: 20 Haziran 2008 - 21:28

Dabi dabi biterecek ne demezsiniz. Hele bir kendini kurtarsın da! da da DA...

Ergenekon da bitecek inşallah!

#10 cengiz5230

cengiz5230

  Yeni Üye

 • Yasaklanmış
 • Pip
 • 1 İletiler:

Gönderi Tarihi: 23 Kasım 2013 - 18:30

Çok zor onlarda bitiremez..

Cevap ekle