İçeriğe atla


Ek Bilgiler İçin Tıkla Adıyaman Forum Sayfalarına Hoş Geldiniz..!

Adıyaman Forum Bölümüne Hoşgeldiniz. Foruma üye olmak ücretsizdir.

Üye olduğunuzda forumun bütün özelliklerini kullanma hakkına sahip oluyorsunuz.

Takvimde Etkinlik Oluşturabilirsiniz

Kendinize Ait Bir Profil Sayfası Oluşturabilirsiniz.

Lütfen üyelik işlemini başlatmak için BURAYA tıklayınız.


Resim

CUMHURiYET MiTiNGLERi SÜRÜYOR


Bu başlığa hiç cevap verilmemiş

#1 Özgür

Özgür

    Genç Üye

  • ΦÜyeler
  • PipPip
  • 56 İletiler:

Gönderi Tarihi: 14 Mayıs 2009 - 04:47

HAYDİ 17 MAYIS'TA TANDOĞAN'A!

Gönderilen ResimGönderilen Resim


Ankara Tandoğan meydanında 17 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Cumhuriyet mitingine katılacağını açıklayan kitle örgütü sayısı 200’ü aştı.

Türkiye Gençlik Birliği, 23 Üniversitenin Gençlik Konseyleri, İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği (36 Kadın Kuruluşu), Tüm Öğretim Elemanları Derneği, Ziraat Mühendisleri Odası, 27 Mayıs Milli Devrim Derneği, 68’liler Birliği Vakfı, BKK Derneği, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Cumhuriyet Okurları, Kadıköy Platformu (32 Dernek), TEMA Vakfı, Türk Kadınlar Birliği bunlardan bazıları.

İşçi Partisi: Mitinge bütün gücümüzle katılacağız
İşçi Partisi Merkez Yürütme Kurulu 3 Mayıs 2009 günü toplanarak 17 Mayıs mitingine tüm illerden bütün gücüyle katılma kararı aldı. Miting çalışmalarını daha önce başlattığı NATO karşıtı kampanyayla birleştiren İşçi Partisi “NATO’dan Çıkalım, Gladyo’dan Kurtulalım! 17 Mayıs’ta Ankara’da Buluşalım!” sloganıyla Türkiye çapında çalışma yürütüyor. Merkezi yerlerde açılan imza masalarından mitinge katılım çağrısı yapılıyor.İşçi Partisi'de bütün il örgütleriyle Tandoğan Mitingine katılıyor.

“YURTTAŞLIK GÖREVİ”
Hukuk devleti, demokratik laik Cumhuriyet ve tam bağımsızlık vurgularıyla hazırlıklara başlayan kitle örgütleri, 4 Mayıs’ta basın açıklaması ile mitingin resmi duyurusunu yaptı. Miting Düzenleme Kurulu adına açıklama yapan ADD Genel Sekreteri Suay Karaman, AKP hükümetine karşı çıkan muhalefetin susturulmaya çalışıldığını söyledi. “Cumhuriyete sahip çıkmayı yurttaşlık görevi olarak görüyoruz” diyen Karaman bütün yurttaşlarımızı mitinge katılarak Cumhuriyet devrimi ve Atatürk ilkelerine sahip çıkmaya çağırdı.

“EVLERE İŞ YERLERİNE TÜRK BAYRAĞI ASALIM”
Aydınlık’a açıklama yapan Karaman, 17 Mayıs’a kadar tüm yurttaşların evlerine ve iş yerlerine Türk bayrağı ve Atatürk posteri asarak mitinge destek vermelerini istedi.
ADD ve kitle örgütleri 11 Mayıs’tan başlayarak her gün saat 12.00-12.30 Ankara’da merkezi yerlerde ellerinde Türk bayraklarıyla bildiri dağıtacaklar.
Mitingin duyurusu, 14 Mayıs’ta Sakarya meydanında kitlesel basın açıklaması ile yeniden yapılacak.

Bilim ve Ütopya Kooperatifi de öğretim üyelerine katılma çağırısında bulunuyor. Öğretim üyeleri arasında dolaşan imza metnine bir gün içinde 200’ü aşkın öğretim üyesi ismini yazdı. İmzalar 13 Mayıs Çarşamba günü saat 12.30’da İlk Meclis’in
önünde kamuoyuna açıklanacak.

MİTİNGİN SLOGANLARI
Tertip komitesinin belirlediği sloganlarda bağımsızlık ve hukukun üstünlüğü vurguları öne çıkıyor. İşte sloganlardan bazıları:
Ne ABD ne AB, tam bağımsız Türkiye
Vatan namustur satılamaz
Ya İstiklal ya ölüm, tam bağımsız Türkiye
Demokratik, laik, tam bağımsız Türkiye
Atatürk gençliği görev başında
Mustafa Kemal’in askerleriyiz
Genciz güçlüyüz Atatürkçüyüz
Gemileri var hukuku yok, feneri var ışığı yok
Hukuk ihlallerine hayır
Hukukun üstünlüğü engellenemez
Dokunulmazlık kalkacak, hukuk üstün olacak
Vatan toprağı kutsaldır satılamaz
Yurtta barış, dünyada barış
İnsanız, yurttaşız, Türkiye’nin aslıyız
Ulusal yapımız parçalanamazCevap ekle