İçeriğe atla


Ek Bilgiler İçin Tıkla Adıyaman Forum Sayfalarına Hoş Geldiniz..!

Adıyaman Forum Bölümüne Hoşgeldiniz. Foruma üye olmak ücretsizdir.

Üye olduğunuzda forumun bütün özelliklerini kullanma hakkına sahip oluyorsunuz.

Takvimde Etkinlik Oluşturabilirsiniz

Kendinize Ait Bir Profil Sayfası Oluşturabilirsiniz.

Lütfen üyelik işlemini başlatmak için BURAYA tıklayınız.


Resim

Mazlum Filistin halkı ve Ortadoğu’nun Müslüman halkları kazanacaktır.


Bu başlığa hiç cevap verilmemiş

#1 Özgür

Özgür

    Genç Üye

  • ΦÜyeler
  • PipPip
  • 56 İletiler:

Gönderi Tarihi: 07 Ocak 2009 - 19:13

İP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel:
FİLİSTİN'İ SAVUNMAK TÜRKİYE'Yİ SAVUNMAKTIR!Gönderilen Resim


İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel bugün (30 Aralık 2008) Galatasaray’da bir basın açıklaması yaparak İsrail’in Filistin’e uyguladığı katliamı protesto etti. Önsel’in açıklaması şöyle:
ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi Eşbaşkanlarından İsrail, Gazze’yi kana buladı. Mazlum Filistin halkı 380 şehit verdi. Binlerce Filistin’li yaralı. Gazze İsrail’in kuşatması altında.
İsrail, ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesinde vazgeçmeyeceği Eşbaşkanı ve suç ortağıdır.
ABD-İsrail ortaklığı başta Ortadoğu olmak üzere dünya barışının önündeki en büyük engeldir.
ABD-İsrail! Bu savaş makinesi, alt edilmeden Ortadoğu’ya barış ve huzur gelmeyecektir.
Mazlum Filistin halkına yapılan bu hain saldırıyı, Türkiye’ye yapılmış sayıyoruz. Çünkü Irak’ın kuzeyinde kurulan kukla devlet, ABD ve İsrail tarafından BOP gereği ikinci bir İsrail rolü yüklenerek Irak topraklarına kondurulmuştur. ABD ve İsrail bu kukla devlet aracılığıyla Türkiye’yi parçalamayı hedeflemişlerdir. İşte bu yüzden Filistin’i savunmak Türkiye’yi savunmaktır.

ABDULLAH GÜL İSRAİL’İN SALDIRISINDAN HABERLİYDİ!
İsrail’in Ankara Büyükelçisi Gabby Levy basına şu açıklamayı yapmıştır: “evet Başbakan Olmert’in Cumhurbaşkanı Gül’e Gazze’de insani trajedi olmayacak dediği doğru. Saldırı meselesi ayrı. Gül’e verilen söz nedeniylede saldırı sonrası Gazze’ye insani yardım girişine izin verdik.”
İşte gerçek budur ey Türk Milleti!
Levy’nin “insani trajedi olmayacak” demecinin devlet diplomasisindeki anlamı açık değil midir? Abdullah Gül İsrail’in suç ortağıdır.
Ortadoğu ve Türkiye ölüm-kalım dönemine girmiştir. Ortadoğu’nun Müslüman halkları vatanlarını savunmaktadırlar. Türkiye, bu büyük badireyi, Milli bir hükümetle geçebilir. Ankara’da BOP Eşbaşkanı Tayyip ve Abdullah Gül otururken vatanımız savunulamaz.
İşçi Partisi Milli Hükümet Programını Türkiye’nin önüne koymuştur ve milli iktidara taliptir.

VATAN SAVUNMAMIZIN DIŞ POLİTİKASI
Arap ülkeleri ve halklarıyla ve diğer komşularımızla işbirliği. Başta kardeş Filistin Devleti ve halkı olmak üzere bütün Arap ülkeleri ve halklarıyla ve bölgemizdeki diğer komşu ülke ve halklarla, Ortadoğu’ya yabancı müdahalesine karşı işbirliği ve dayanışmadan yanayız.
Bunu sadece İşçi Partisi’nin içinde yer alacağı Milli bir hükümetle başarabiliriz.
Boş yere söylenmemiştir; “Filistin’i savunmak Türkiye’yi savunmaktır”.
İşçi Partisi için mazlum Filistin halkı öz kardeştir. İşçi Partisi bağımsız, özgür Filistin davası için 8 evladını şehit vermiştir.
21 Şubat 1973’de NAHR EL BARED’de İsrail saldırısında başta partimizin Merkez Komitesi üyesi Bora Gözen olmak üzere Kerim Öztürk, Cafer Topçu, Ali Kiraz, Gürol İlban, Şükrü Öktü, Ahmet Özdemir ve Yücel Özbek şehit düşmüştür.
Amerikan emperyalizmine karşı kırk yıllık bir mücadele tarihinin birikimine sahiptir İşçi Partisi. Amerika yıkılmaktadır. Son çılgınlıklarını yapmaktadırlar. Suç ortağı İsrail’de yıkılacaktır. Mazlum Filistin halkı ve Ortadoğu’nun Müslüman halkları kazanacaktır.Cevap ekle