İçeriğe atla

Ek Bilgiler İçin Tıkla Adıyaman Forum Sayfalarına Hoş Geldiniz..!

Adıyaman Forum Bölümüne Hoşgeldiniz. Foruma üye olmak ücretsizdir.

Üye olduğunuzda forumun bütün özelliklerini kullanma hakkına sahip oluyorsunuz.

Takvimde Etkinlik Oluşturabilirsiniz

Kendinize Ait Bir Profil Sayfası Oluşturabilirsiniz.

Lütfen üyelik işlemini başlatmak için BURAYA tıklayınız.

Resim

Neden DİNK ?

Bu başlığa 16 cevap verilmiş

#1 kommagene

kommagene

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 380 İletiler:

Gönderi Tarihi: 09 Şubat 2007 - 14:38

Dünya Basınından

The Guardian
Dink Türkiye’deki milliyetçi kesimlerin nefret ettiği bir isimdi. Kendisini hain olarak gören milliyetçilerden tehdit alıyordu.

Financial Times
Dink, Türkiye’nin bir tabusunu yıkmak açısından önemli bir rol oynadı. Ermeniler ve Türkleri bir araya getirmek için büyük çaba sarf etti.

Washington Post
Pekçok Türk’e göre, saldırı Dink’in yaptığı Ermeni katliamlarıyla ilgili açıklamalarına yönelik siyasi bir eylem.

Los Angeles Times
Dink, tehdit mektupları aldığını yazdıktan bir hafta sonra öldürüldü.

El Pais
Gazeteci Dink'in ölümü, Ankara’nın AB'ye yakınlaşmasını sabote etti.

La Razon
Türkiye'nin Ermeni iddialarını kabul etmesi gerekiyor. Eğer Türkiye, Dink'in ölümünden dolayı Avrupa'ya doğru yolculuğunun kesilmesini istemiyorsa katilleri yakalamak zorunda.

Oldürülen düşünce hakkindaki düşünceleriniz?

#2 ülkücan

ülkücan

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 2 İletiler:

Gönderi Tarihi: 19 Şubat 2007 - 10:38

kardeşim neden hep milliyetçileri suçluyorsunuz.bu ülkenin geleceği MİLLİYETÇİ HAREKETTİR.bizler hiç kimsenin öldürülmesini istemeyiz.katil lere en büyük cevabı yargı verecektir.milliyetçilere yüklenmeyin bir daha.olayla ilgisi bile yoktur.ama hepimiz TÜRKÜZ HEPİMİZ MÜSLÜMAN.

ŞEHİTLERİMİZ KURŞUNLANIRKEN NEREDEYDİNİZ

GÜNDE 5 VEYA 6,7 ŞEHİT VERDİĞİMİZDE MEHMETÇİĞİMİZ KURŞUNLANIRKEN NİYE TEPKİ GÖSTERİLMEDİ O ZAMAN SORARIM.

BU OYUNLARA GELMEYİNİZ MİLLİYETÇİ HAREKETİN BU OLAYLA İLGİSİ YOKTUR.

#3 kommagene

kommagene

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 380 İletiler:

Gönderi Tarihi: 26 Şubat 2007 - 15:11

Sayın ülkücan;
ben gündemde olan bir konuyu daha doğrusu dünya basını ilgili yorumları paylaştım sadece...
Neden hemen üstünüze alınıyorsunuz ki?! En önemlisi de doğru dürüst açıklayıcı ve net yorum getireceğinize, neden hemen hesap sorar nitelikte bir yaklaşımla kaba saba bir tarzla atağa geçiyorsunuz! Öncelikle şunu üzerine basa basa hatırlatmak istiyorum ki, hepimiz önce İNSANIZ!!! Siz , biz davasını güden her kim olursa olsun, benim nazarımda hiç kimsedir; tartışma adabı içinde olabilme dileğiyle...

Saygılar.

#4 Yaşargün

Yaşargün

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 121 İletiler:

Gönderi Tarihi: 03 Temmuz 2007 - 14:48

DİNK davası başladı,failin yaşı küçük,azmettirici silsilesi birbirini suçluyor.Sonuç ne olur şimdiden kestirmek güç.Yüce adalet mevcut delillere göre karar verecek ve bu karar,elde edilen delillerin gerçekliği kadar sağlıklı olacak

#5 kommagene

kommagene

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 380 İletiler:

Gönderi Tarihi: 05 Temmuz 2007 - 13:46

Hrant Dink cinayeti davasında ilk duruşmaya ilişkin haber:
http://www.ntvmsnbc.com/news/412622.asp

#6 Yaşargün

Yaşargün

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 121 İletiler:

Gönderi Tarihi: 05 Temmuz 2007 - 14:42

Teşekkür ederim.
Verdiğiniz adresten faydalandım.
Görünen o ki bu hamur çok su götüreceğe benziyor.

#7 antiochos

antiochos

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 8 İletiler:

Gönderi Tarihi: 09 Temmuz 2007 - 03:08

Ülkenin değerlerini tek tek kurşunluyorlar...

Bu böyle gitmemeli ama dinleyen kim....

Yazık...

#8 Misafir_birce_*

Misafir_birce_*
  • Misafir

Gönderi Tarihi: 31 Temmuz 2007 - 23:11

Ülkenin değerlerini tek tek kurşunluyorlar...

Bu böyle gitmemeli ama dinleyen kim....

Yazık...

Gönderilen Resim

~~~

Selam Arkadaslar,

burda ben belki de duydugunuz önce den izlediginiz.. birkac kita aktarmak istiyorum.

Gelecege utanmadan bakabılmek için

Insan olmaya yakısabılmek için

Beyaz gülüşünü kalbimiz de tutabilmek için

Ülkemizin güzel evladı için

Cezaret artık mecburiyet olduğu icin

Hazin fotografını aklımız da tutabilmek icin

Gerceğin peşine düşebilmek için

Türkiye ' nin dunyada ki hak ettiği yer için

Hrant için, gecmis adina gelecek icin

Hayatlarimizi , özgürlüklerimizi, düsüncelerimizi
tehdit edenlere
Kardeşlerimizin bize düsman olduğunu öğretenlere cevap için
~~~

Kardeş sevgisini hatırlamak için

Yaralarımızı iyileştirmek icin

Bir daha incinmemek ve incitilmemek için

Insanlık suclarına karşı olmak için

Akla vicana masumiyet ve özgürlüğe hayat vermek için

Yarim kalan türkülerimizi söylemek icin

Insanlığa borclanmamak icin

Kardeşimize vefamız için

Değişebileceğimize inanmak için

Kardeşimiz Hrant ' ın

ölümünün bir son olmadığını

bir uyanış , bir başlangıç

bir canlanma olduğunu hatırlatmak için

~~~

Tarihe ve acımıza tanıklık için

Sessizliğe cığılık durgun yüreklere boran olmak için

Korkularımızdan arınmak için

Söylenmeyenleri artık söyleyebilmek icin

Renklerimizi taşımak için

Hala umudumuz var diyebilmek için

Barış ve özgürlük inancını ve yaşama hakkını paylaşmak için

Insan olduğumuzu hatırlamak için

Sevgi ve adalet düzeni icin

Rakel in cığlıgına yanıt olabilmek için

ve nihayet karanlığa dur diyebilmek için

~~~

Suc ve siddeti lanetlemek için

Farklıliğı korumak icin

Halkımızın vicanını taşımak icin

Masumiyet ve özgürlüğe hayat vermek için

Ülkeminizin kalbini taşamak için

Masumiyet ve özgürlüğe yeniden sevgilim diyebilmek icin

Kalbimizde yarli hakkaniyet için

Cocuklarimizin gelecegi icin Hrant Dirk le birlikteyiz

Mazlumun yanın da

Haksizin karşısında olabilmek için

saygilar

#9 kommagene

kommagene

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 380 İletiler:

Gönderi Tarihi: 24 Ağustos 2007 - 21:06

Bu konu da duygularınızı, düşüncelerinizi bu güzel şiir ile dile getirdiğiniz için teşekkürler birce kardeş .

#10 DeKaN

DeKaN

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 29 İletiler:

Gönderi Tarihi: 21 Eylül 2007 - 02:56

slm
"birce" arkadaşımıza düşüncelerini böyle güzel bir şiirle aktardığı için teşekkür ediyorum.
Benim anlamadığım bir nokta var ... öldürülen bir kişi nekadar önemli olabilirki ne kadarda olsa onun dışında öldürülen bir sürü insan var (bence onların çoğu Hrant DİNK'ten daha onemli insanlardır) onlar bu kadar tartışılmazken DİNK niye bu kadar tartışılıyor.
Yoksa bu belirli çevrelerin zorla bize kabul ettirmek istediği "siz barbarsınız, siz ermeni düşmanısınız,yada daha bir sürü şey" gibi bir oyun olabilirmi
Bence bir insan öldürülmüştür ve hiçde iyi bir şey yapılmamıştır ama bu kadar abartmak özellikle medya tarafından belkide cinayet işlemekten daha kötü sorunlar karşımıza çıkarabilir.
Cünkü böyle şeylerin abartılması arkadaşımızın dünya medyasında aktardığı gibi bizim imacımızı bozar ve hiç tanımadığımız insanlar bize karşı kin besleyebilirler.
Eğer birilerini kırdıysam özür dilerim saygılarımla...

#11 Misafir_birce_*

Misafir_birce_*
  • Misafir

Gönderi Tarihi: 21 Eylül 2007 - 06:00

Selam DeKaN, hosgeldin :)

Benim anlamadığım bir nokta var ...

sanirim sirf sizin degil DeKan, benim de, hata bircogumuzun da anlayamadigi.. anlam veremedigi.. cevap aradigi.. sorguladigi..elbete ki birseyler hayata vardir.

Sizden devam etmeden önce..birsey istiyecegim...yazilarimin devamini okumadan önce.. dinlemeden önce...

lütfen kendinizce bir isim belirleyin... " bu isim " Ayse, Ali, Mehmet, Ahmet.. vs olabilir isterseniz en sevdiginiz arkadasinizin ismi olsun, nasil isterseniz...

#12 Misafir_birce_*

Misafir_birce_*
  • Misafir

Gönderi Tarihi: 21 Eylül 2007 - 06:49

neden bir isim secmenizi istedigime gelince..

Dinlerken lütfen bir kereye mahsuz olsun.. her..Hrant Dink icin...duydugunuz da.. yada okudugunuz da...kendi secmis oldugunuz ismi tekrarlayin lütfen.

burda ben belki de duydugunuz önce den izlediginiz.. birkac kita aktarmak istiyorum.

Bence bir insan öldürülmüştür ve hiçde iyi bir şey yapılmamıştır ama bu kadar abartmak özellikle medya tarafından belkide cinayet işlemekten daha kötü sorunlar karşımıza çıkarabilir.

Halktan bir Insan şöyle demiş, bir cümlesinde... Söylenmeyenleri artık söyleyebilmek icin

Cünkü böyle şeylerin abartılması arkadaşımızın dünya medyasında aktardığı gibi bizim imacımızı bozar ve hiç tanımadığımız insanlar bize karşı kin besleyebilirler.

Halktan bir Insan şöyle demiş, bir cümlesin de..Hayatlarimizi , özgürlüklerimizi, düsüncelerimizi

tehdit edenlere

Kardeşlerimizin bize düsman olduğunu öğretenlere cevap için

ayrica bir baskasi...Suc ve siddeti lanetlemek için

Eğer birilerini kırdıysam özür dilerim saygılarımla...

Halktan bir Insan şöye demiş.....Gerceğin peşine düşebilmek için

bende diyorum ki iyiki düsüncelerinizi bizlerle paylasdiniz :)

~~~

bilemiyorum bu yazis seklimle aslin da birsekil de size anlatmaya calisdigimi anlatabildimi..

Hrandt Dink olmasin söz konusu.. sectiginiz herhangi bir isim bir baska bir Insan..

fakat ardindan dinlediginiz oncasinin sesi .. Toplumun sesi degilmi..Insanlarimizin...Halkimizin..

Birsekilde herbirisi icindeki sorulari..istekleri..disariya.. sesli olarak getirmemismi..

Güzel olan da .. acik acik bunlari belirtmeleri degilmi..

ve seslerini duyurabilmeleri

Saygilar

#13 DeKaN

DeKaN

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 29 İletiler:

Gönderi Tarihi: 23 Eylül 2007 - 01:44

birce açıkçası senın yazdıklarından fazla bir şey anlamadım anladıgım kadarıyla Dink'in öldürülmesinden sonra
halkın bir şekilde kendi sesini duyurmaya çalıştığını belirtmişsin
Benim dediğim şey ise niye dahaönce bu kadar cinayet işlenirken hiç sesini duyurmaya çalışmadı da Dink öldürüldükten sonra böyle bir şey yapıldı...
onun için kendi fikrimi yine söylüyorum bu halkımızın hala koyun gibi davranmaktan vazgeçmediğini ve yine medaynın yazdıklarına ve çizdiklerine inandıklarını (bu arada medya herşeyi yalan yazıyor demiyorum) gösteriyor....
ve umarım bu boyle devam etmez...
Saygılar....

#14 Misafir_birce_*

Misafir_birce_*
  • Misafir

Gönderi Tarihi: 23 Eylül 2007 - 06:34

Selam DeKaN,

belki garibliyeceksiniz beni suan ama dogruya dogru..siyasten falan ben hic birsey anlamam
ilgi alanim degildir...anlamaya da hic bir zaman calismamisimdir.. cünkü sevmiyorum.

Size ben ilk bastan neden herhangi bir isim secin dediydim :)

Sadece Dink üzerinde durulmasin.. sectiginiz herhangi bir isim de Insan diye..

Benim dediğim şey ise niye dahaönce bu kadar cinayet işlenirken hiç sesini duyurmaya çalışmadı da Dink öldürüldükten sonra böyle bir şey yapıldı...

Belki de duyurmaya kalktilar, susturuldular...yada duymak istemedik
Belki de gösterdiler, kapatildi... yada görmek istemedik

burada tekrarliyorum en azindan biraz olsun beni anlayabilmeniz icin... Tüm Insanlar adına yaziyorum suan ben..

Öldürülen oncasi var ki.... gazetelerde olsun tüm media larda takip hergün ediyoruz malesef.....vesile oldu desem bu suan gördügümüz ve dinledigimiz sunumun...seslerini duyabilmemiz icin.. bunu kabul edermisiniz ?

bu arada önceden anlatmaya calisdigima gelince...

kisaca

demissiniz ki : kötü sorunlar karsimiza cikabilir ( bu sekilde düsünen tek siz degilsiniz )

Dinlediginiz sunumunda halktan olan Insanlar isteklerini arzularini düsüncelerini.. vs birsekil de dile getiriyor... ve ben oradan sizin olan cümlenizse .... karsilik olan bir cümle duydugumu yazdiydim...yani Söylenmeyenleri artik söyleyebilmek icin..

nasil daha acik yazabilirim bilemedim..
"yani korkma söyle"

yada

birilerini kirdi isem demissiniz: Gercegin pesine düsebilmek icin diyor halk

sonucta sizde bunun pesinde degilmisiniz :) iste "yani ne pahasina olursa olsun arastir"

bu arada tabiki ez git de demiyorum :)

Saygilar

#15 DeKaN

DeKaN

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 29 İletiler:

Gönderi Tarihi: 25 Eylül 2007 - 01:37

Slm birce

Yazdıklarını açıkladığın için teşekkürler...

Ben hala bir konuda direnecem siz kendinizde söylediniz herhangi bir isim seçin diye...

benim seçmem önemli değil ki önemli olan halktan insanların söyledikleri o güzel sözleri seçtiğim herhangi bir isim için

söylemeleridir....

onun için ben diyorumki eğer Dink gazeteci olmasaydı yada ailesi bu kadar diretmeseydi yada her kim direttiyse

gündemimize koyduysa onlar olmamış olsaydı Dink de ahmet, mehmet gibi öldürülen kişi olarak kalırdı ve bu kadar ses

getirmezdi ve gündemi bu kadar meşgul etmezdi...

yine söyleyeyim Dink'in ne özelliği vardı diğer öldürülenler 1,70 boyundaydı da Dink 1,80 boyunda mıydı ...

diğerleri 80 kiloydu da Dink 100 kilo muydu...

yada en önemlisi diğerleri insan değildi de sadece insan olarak öldürülen Dink miydi...

Saygılar...

Cevap ekle