İçeriğe atla

Ek Bilgiler İçin Tıkla Adıyaman Forum Sayfalarına Hoş Geldiniz..!

Adıyaman Forum Bölümüne Hoşgeldiniz. Foruma üye olmak ücretsizdir.

Üye olduğunuzda forumun bütün özelliklerini kullanma hakkına sahip oluyorsunuz.

Takvimde Etkinlik Oluşturabilirsiniz

Kendinize Ait Bir Profil Sayfası Oluşturabilirsiniz.

Lütfen üyelik işlemini başlatmak için BURAYA tıklayınız.

Resim

Kimlik mi? KİMLİK

Bu başlığa 12 cevap verilmiş

Anket: Günde kaç sigara içiyorsunuz? (5 üye oy kullanmış)

Günde kaç sigara içiyorsunuz?

1. 3 adet (0 oy [0.00%])

Oy Yüzdesi: 0.00%

2. 10 adet (1 oy [25.00%])

Oy Yüzdesi: 25.00%

3. Bir paket (0 oy [0.00%])

4. Bir paketten daha fazla (0 oy [0.00%])

5. Hiç içmiyorum (3 oy [75.00%])

Oy Yüzdesi: 75.00%

6. Ara sıra içerim (0 oy [0.00%])

Oyla Misafirler oy kullanamaz

#1 kommagene

kommagene

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 380 İletiler:

Gönderi Tarihi: 15 Aralık 2006 - 19:24

Adı: Tütün
Soyadı: Sigara
Baba adı:Kök
Ana adı: Yaprak
Cinsi: Nikotin
Görevi: Kanser
Adresi: İnsan
Durağı:Dudak
Sokağı: Gırtlak
Caddesi: Bağırsak
Mahellesi: Akciğer
Kenti: Ölüm (Adıyaman :P :) )
Eşi: Azrail
Sonu: Mezar

SAKIN İÇME
.........................

Sonu mezar diyor da sanki içmeyen mezara girmeyecek. :) )

Eh.. siz bilirsiniz , çok istiyorsanız içebilirsiniz , benden söylemesi....

Anketi oyladıktan sonra bu konu ile ilgili düşüncelerinizi bu başlık altında ki forumda paylaşabilirsiniz.

Kolay gelsin...

#2 kommagene

kommagene

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 380 İletiler:

Gönderi Tarihi: 22 Aralık 2006 - 23:22

Sadece 2 kişi oylamış :( ki, onlardan biri de benim!!
Oylama yaparken maosue elime yapışmadı, sizlerde deneyebilirsiniz :P
Hatta, bu konu hakkında düşünceleriniz de yazınız ki, bakalım Adıyaman'da ne kadar insanımız sigara içiyor ya da içmiyor?
Ne dersiniz?
Hadi bakalım kolay gelsiiinn.... :)

#3 DeKaN

DeKaN

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 29 İletiler:

Gönderi Tarihi: 20 Ocak 2007 - 04:33

anket için saol ama bizim insanımızın ılgı duyupta ankete katılacağını sannetmıyorum emeğine sağlık .

#4 yasmin

yasmin

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 9 İletiler:

Gönderi Tarihi: 20 Ağustos 2007 - 12:48

sigara zararlı bunu bilmeyen yoktur sanırım.içmek isteyene de sözüm yok.ama kendileri içerken etrafa zarar verenleri anlamıyorum işte. :angry:

#5 Yaşargün

Yaşargün

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 121 İletiler:

Gönderi Tarihi: 21 Ağustos 2007 - 08:57

BIRAK TÜTSÜN CIGARAMIN DUMANI
BAYRAM ETSİN CİĞERİMİN HER YANI
İÇENLER ÖLÜR DE İÇMEYENLER ÖLMEZ Mİ YANİ
VAR GİT İŞİNE KARDAŞ GÜLDÜRME İNSANI
Mehmet YAŞARGÜN

#6 kommagene

kommagene

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 380 İletiler:

Gönderi Tarihi: 21 Ağustos 2007 - 19:28

Anaaa bu da ne Yaşargün kardeş ;

Ne yani sağlığınıza zarar vermeye göz mü yumalım?

Allah korusun, bu güne bu gün sitede görebildiğim katılımcı paylaşımcı bir arkadaşımdan vaz mı geçeyim, ne ederiz biz yasmin kardeşle bir de bircan var ama Dekan kayboldu ortadan? :)

Olmazzz kardeş olmaz sigara içirtmeyiz biz :P

#7 Yaşargün

Yaşargün

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 121 İletiler:

Gönderi Tarihi: 24 Ağustos 2007 - 14:00

Sayın kommagene kardeş,
Korkmana gerek yok ben de sigara içmiyorum.
O dörtlüğü yazmamın sebebi, dilimize sakız olan"sigara öldürür" sloganı.
İnsanı hiç bir şey öldürmez. İnsanı ecel öldürür. Yani mevlamın insana bahşettiği ömrün son bulmasıyla ölüm gerçekleşir.
Şimdi sigara içmeyen birinin dünyaya direk kalacağını hangi akıl sahibi iddia edebilir.
Hülasa her nefis ölüm tadacak.

#8 yasmin

yasmin

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 9 İletiler:

Gönderi Tarihi: 05 Eylül 2007 - 20:58

her nefis ölümü tadacak.
ama sağlıklı yaşam diyede bir gerçek var.sigara öldürür,alkol öldürür,çok yemek öldürür,trafik kurallarına uymamak öldürür...bunlardan çok sayabiliriz.günümüzde bu alışkanlıklar yaygınlaşıyor malesef.bu uyarılarda Allah'ın bize verdiği ömrü daha sağlıklı olarak yaşamaya çalışma gayreti bence.

bu arada sigaradan önce çözüm üretilmesi gereken birçok sorunumuz var. çevre,eğitim,şiddet,teknolojinin olumsuzlukları...
şuan aklıma ilk gelenler bunlar.

herkes küresel ısınma deyip duruyor.kıyamet kopuyor.tabi bu haykırışları sebep olanlar pek duymuyor ama.benim sormak istediğim şey şu:birey olarak çevrenizi (doğayı)korumak,güzelleştirmek adına neler yapıyorsunuz?bizlere önerileriniz var mı?

tv programlarında istenmeyen çok şey var.bence.sizlerde böyle düşünüyor musunuz?tepki koyuyor musunuz?bana bunun faydası yok deyip kapattığınız bir program oldu mu?

teknoloji.hayatımız çok kolaylaştı ve aynı oranda zorlaştı.nasıl oluyor diceksiniz.insanlar fiziksel olarak çok rahatladı ama ruhsal olarak zordalar.bence.sizlerin bu konudaki fikirleri ne ?
sigaradan çıktım yola.aklıma ne geldiyse duramadım yazdım.biraz düzensiz oldu ama burası paylaşım yeri ne olsa ;)

#9 Yaşargün

Yaşargün

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 121 İletiler:

Gönderi Tarihi: 06 Eylül 2007 - 08:07

Sayın yasmin,
Ben sözümün arkasındayım.Sadece sigara değil,ecel dışında hiç bir şey insanı öldürmez.Ecel de Yüce Mevlamın bahşettiği ömrün son bulmasıdır.
Yani bana göre, insanlar ölmemek,dünyaya direk kalmak için sigara ve benzeri alışkanlıklardan uzak kalmamalıdır.Bu fayda da etmz zaten.
İnsan ancak, Rabbinin kendisine bahşettiği,emanet ettiği bedeni ve ruhu, aldığı gibi, temiz,sağlıklı halde sahibine teslim etme gayretinde olmalıdır.
Sayın yasmin, hiç hayıflanmanıza gerek yok.
Konu açılımı çok güzel.
Çünkü insan sadece etle kemikten müteşekkil biyolojik bir varlık değil, bir de ruhsal yapısı var.İdeal,huzurlu, insan tipi ruh ve beden dengesini iyi kuran insandır.Midemiz kadar ruhumuzun da sağlıklı gıdalardan alması gerekir.Mideye inen zararlı maddeler vücudun dengesini nasıl bozarsa, yaratılışa uygun olmayan fikirler de ruhu bozar ve akıbet çoğu zaman"allah korusun" doyumsuzluk,huzursuzluk,hayattan lezzet almama.. ta cinnete kadar giden bir süreç.
Evet, kendime ve aileme faydalı program yok diye çok defalar televizyonu kapattım. Lüzumsuzsa ışıkları nasıl kapatıyorsak, faydasızsa televizyonu,kitabı....pek ala kapatabilmeliyiz.

#10 kommagene

kommagene

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 380 İletiler:

Gönderi Tarihi: 06 Eylül 2007 - 16:22

KÜRESEL ISINMAYA KARŞI SİZDE KATKIDA BULUNUN...!!!

Dünya alarm veriyor!
Türkiye haritası değişecek!
Türkiye’yi bekleyen büyük tehlikeler!
Tehditin boyutları?
Neler yapabilirsiniz?

Küresel ısınmayı durdurmak için siz de birşeyler yapabilirsiniz. İşte, karbondioksit salınımını azaltmak için gerçekleştirebileceğiniz 10 basit katkı ve bunları yaptığınızda ne kadar karbondioksit tasarrufu sağlayabileceğinizin hesabı...

Yapabileceğimiz 10 basit katkı:

1- Ampulünüzü değiştirin: Standart akkor ampulünüzü tasarruf ampulü ile değiştirin, yılda 75 kg. karbondioksit tasarrufu sağlayın.

2- Daha az araba kullanın: Her zamankinden daha sık yürüyün, bisiklet kullanın ve toplu taşıma araçlarından daha çok faydalanmaya özen gösterin. Araba kullanmadığınız her iki kilometre için 0.75 kg. karbondioksit tasarruf edeceksiniz.

3- Geri dönüşüme katkıda bulunun: Evinizden çıkan çöplerin sadece yarısını geri dönüştürerek yılda bin 200 kg. karbondioksit tasarrufu sağlayabilirsiniz.

4- Lastiklerinizi kontrol edin: Düzgün şişirilmiş lastiklerle litre başına aldığınız yol yüzde 3 oranında artacaktır. Her 4 litre benzin tasarrufu, 10 kilo karbondioksiti atmosferimizden uzak tutar.

5- Daha az sıcak su kullanın: Suyu ısıtmak için çok fazla enerji gerekmektedir. Daha az su tüketen bir duş başlığı ile 175 kg., giysilerinizi soğuk ya da ılık suda yıkayarak da 250 kg. karbondioksit tasarrufu sağlayabilirsiniz.

6- Ambalajları fazla olan ürünlerden kaçının: Çöpünüzü yüzde 10 oranında azaltarak 600 kg. karbondioksit tasarrufu yapabilirsiniz.

7- Su ısıtıcınızı ayarlayın: Isıtıcınızı kışın iki derece aşağı, yazın iki derece yukarı ayarlayın. Bu basit ayarlamayla yılda bin kg. karbondioksit tasarrufu sağlayabilirsiniz.

8- Bir ağaç dikin: Bir ağaç ömrü boyunca bir ton karbondioksit emer.

9- Çözümün parçası olun: Harekete geçmek ve daha fazla bilgi almak için 'www.iklimkrizi.net'i ziyaret edin.

10- Herkese anlatın: Küresel ısınmayla ilgili bildiklerinizi çevrenize anlatın.

( alıntıdır)

#11 kommagene

kommagene

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 380 İletiler:

Gönderi Tarihi: 06 Eylül 2007 - 16:26

Küresel Isınmadan dolayı öleceğim diye korkmam, ne de olsa bir gün mutlaka öleceğiz, önemli olan sağlıklı ve onurlu bir yaşamdır. Yalnız insanlığa borçlu olmamak adına elimden geldiği kadar , bilim ne yapmam gerektiğini söylerse onu yaparım, yapmak zorundayım çünkü!..

Selamlar,

#12 Yaşargün

Yaşargün

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 121 İletiler:

Gönderi Tarihi: 07 Eylül 2007 - 07:56

Sayın Kommagene,
Önerilerinizin hepsi güzel ama biri var ki çok çok daha güzel.
O da ağaç dikmek.
Ağaçlar, karbondioksit emmekle kalmaz, emdiği karbondioksiti oksijene dönüştürerek atmosfere salar.
Ağaçların faydalarını saymakla bitiremeyiz.
İki cihan serverimiz,Peygamberimiz(sav):"Kıyametin kopacağını bilseniz, elinizdeki fidanı dikin." buyurmuşlardır.Daha başka söze ne hacet.

#13 DeKaN

DeKaN

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 29 İletiler:

Gönderi Tarihi: 22 Eylül 2007 - 06:35

Selamlar
Kommagene paylaşım için teşekkürler...
Ama bence bu önerilerin çoğu kirlenmiş dünyamızı temizlemeye yetmez. Belki kirlenme hızını azaltabilir.
Kirlenmemin durabilmesi için öncelikle devletlerin yapmış oldukları silah denemeleri özelliklede nükleer veya ona yakın silahların üretimi ve kullanımın durdurulması gerekir.
Ancak bunlar durdurulursa ve seninde yukarıda saydığın şeyleri uygularsak dünyamız yeniden eski haline donebilir.
yaşargün seninde üstüne vurgu yaptığın gibi ağaçlarda çok önemli... ne demişler;

Bir yıl sonrasını düşünüyorsan buğday ek.

On yıl sonrasını düşünüyorsan ağaç dik.

Yüz yıl sonrasını düşünüyorsan İNSAN yetiştir..

(küresel ısınmanın faydası 10 yıl sonra falan belki ateş kullanmadan yemek pişirebiliriz buda olayın iyi yanı:D :D :D :D)
(Not: kommagene ortadan kaybolmamın sebebi tatildeydim denebilir :D :D :D)

Cevap ekle