İçeriğe atla

Ek Bilgiler İçin Tıkla Adıyaman Forum Sayfalarına Hoş Geldiniz..!

Adıyaman Forum Bölümüne Hoşgeldiniz. Foruma üye olmak ücretsizdir.

Üye olduğunuzda forumun bütün özelliklerini kullanma hakkına sahip oluyorsunuz.

Takvimde Etkinlik Oluşturabilirsiniz

Kendinize Ait Bir Profil Sayfası Oluşturabilirsiniz.

Lütfen üyelik işlemini başlatmak için BURAYA tıklayınız.

Resim

Nemrut'a Altın Elma

Bu başlığa 6 cevap verilmiş

#1 Admin

Admin

Kıdemli Üye

• ™Admin
  • PipPipPipPip
  • 2.357 İletiler:

Gönderi Tarihi: 12 Nisan 2004 - 05:52

Nemrut'a Altın Elma

ADIYAMAN - Dünyanın 8. harikası olarak bilinen ve UNESCO tarafından dünya kültür mirasları arasında gösterilen dev tanrı heykellerinin bulunduğu Nemrut Dağı, Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu (FIJET) tarafından ''Altın Elma'' ödülüne layık görüldü. Adıyaman Valisi Halil Işık , ödülün 13 Ağustos'ta Nemrut Dağı'nda düzenlenecek bir törenle verileceğini belirterek ''Ödül törenine, yurtiçi ve yurtdışından, basının ve aralarında 2003 yılı Dünya Güzeli Azra Akın 'ın da bulunduğu çok sayıda davetli katılacak. Tarihi Kommagene Krallığı dönemine ait kral ve tanrı heykellerinin bulunduğu 2206 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağı, 13 Ağustos'ta yeni bir üne ve unvana kavuşmuş olacak'' dedi.

Vali Işık, güneşin doğuşu ve batışının en güzel şekilde izlendiği ve UNESCO tarafından dünya kültür mirasları arasında gösterilen Nemrut Dağı'na, bu ödül sonrasında daha fazla ziyaretçi gelmesini beklediklerini açıkladı. FIJET tarafından Türkiye'de ilk olarak, 1984 yılında Antalya, ''Altın Elma'' ödülüne layık görülmüştü.

#2 muratcan

muratcan

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 4 İletiler:

Gönderi Tarihi: 02 Mayıs 2004 - 16:29

:) nekadar guzel tam alkislanacak bir basari

tebrikler

:) kendimiz birsey yapamadik ama dunya gelip bizi buldu

su nemrut dunyanin 8.harikasi sizin haberiniz yok dediler ....

#3 xmhlx

xmhlx

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 27 İletiler:

Gönderi Tarihi: 05 Haziran 2004 - 13:21

selamlar;
nemrutun altın elma ödülünü alması çok güzel.belki adıyamanlılarda başlarının dibinde yatan harika dağın farkına varırlar.biraz önce başka bir adıyaman forumunda dolanırken bazı arkadaşların adıyaman merkeze bir simge gerekli dediğini gördüm.bence yeni yerler üreteceğimize elimizde olanları değerlendirmeliyiz.
ve adıyamanda tanıtım alanında çok büyük eksiklikler olduğunu düşünüyorum.hangi tlvzyn kanalında bir nemrut reklamı gördünüz?ben hiç denk gelmedim.valilik iyi bir reklam filmi hazırlayarak ulusal tlvzynlarda yayınlatmalı.
sevgiler

#4 kartal236

kartal236

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 40 İletiler:

Gönderi Tarihi: 13 Mart 2005 - 15:30

bencede yayımlatmalı

#5 hudai

hudai

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 9 İletiler:

Gönderi Tarihi: 18 Şubat 2006 - 00:46

Hayırlı olsun
Gerçekten elimizdekinin farkında değiliz.
Hala adıyaman halkının büyük bir bölümü bu güzellikten mahrum kalmış durumda.
Gerçekten tanıtım ve ulaşım sorunlarımızın bir an önce çözümlenmesi gerekiyor.
daha güzel yarınlara...

#6 collectica

collectica

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 6 İletiler:

Gönderi Tarihi: 16 Kasım 2006 - 17:38

tebrikler

#7 Yaşargün

Yaşargün

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 121 İletiler:

Gönderi Tarihi: 05 Temmuz 2007 - 15:02

Bu günlerde dünyanın 7 harikasını yeniden belirleme çalışmaları devam ediyor.İlk elemeye katılan eserler arasında nemrut var mıydı bilmiyorum ama finale kalan 21 eser arasında nemrut malesef yok.Dolayısıyla,yapılacak belirleme neticesinde,artık 8.harika da olamıyacak.Olsa olsa 22. harika olacak.

Cevap ekle