İçeriğe atla


Ek Bilgiler İçin Tıkla Adıyaman Forum Sayfalarına Hoş Geldiniz..!

Adıyaman Forum Bölümüne Hoşgeldiniz. Foruma üye olmak ücretsizdir.

Üye olduğunuzda forumun bütün özelliklerini kullanma hakkına sahip oluyorsunuz.

Takvimde Etkinlik Oluşturabilirsiniz

Kendinize Ait Bir Profil Sayfası Oluşturabilirsiniz.

Lütfen üyelik işlemini başlatmak için BURAYA tıklayınız.


Resim

Mustafa Sarıgül ve Yeni Sol Parti


Bu başlığa hiç cevap verilmemiş

#1 korayvf

korayvf

    Yeni Üye

  • ΦÜyeler
  • Pip
  • 1 İletiler:

Gönderi Tarihi: 26 Aralık 2007 - 20:18

Bence Deniz Baykal ve Ekibinin kısa sürede istifa edeceğini zannetmiyorum.Deniz Baykal ve Ekibi Geçen CHP Kongresinde yani Parti Meclisi ve Merkez Yürütme Kurulu ve Partinin diğer partinin yetkili organlarında bütün Mustafa Sarıgülcü Muhaliflerin hepsini tasfiye etti.Ayrıca 22 Temmuz Seçimlerinde Deniz Baykal hiçbir CHP 'li Muhalife Milletvekili Listelerinde yer vermedi.Yukarıdaki anlattığım nedenlerden dolayı Yeni Bir Kongrede Mustafa Sarıgülün,Deniz Baykalı devireceğini tahmin etmiyorum.

Bence Solun diğer unsurlarını kapsayacak Yeni bir Sol Parti kurulabilir.Mustafa Sarıgül Başkanlığı altında Zülfü Livaneli,Altan Öymen,Hikmet Çetin,Adnan Keskin,Celal Doğan,Haluk Koç,Onur Kumbaracıbaşı,Burhan Şenatalar,Mehmet Moğultay,Hasan Fehmi Güneş,Doğan Taşdelen,Hasan Aydın,Hurşit Güneş,Hüsamettin Özkan,Rıdvan Budak,Süleyman Çelebi, Mehmet Tomambay,İsmail Değerli ile Laiklik Temelinde Yeni bir Sol Partini kurulmasını uygun Buluyorum.

http://www.baykalistifaet.net/haber_detay.php?id=3800

27 / 07 / 2007

Baykal istifayı düşünmüyor

CHP lideri Deniz Baykal, genel başkanlık görevinden istifa etmeyecegini ve kendisinin Türkiye'nin en güvenilir siyasetçilerinden biri olduğunu söyledi.

CHP lideri Baykal: İstifa etmeyeceğim

Genel seçimde oyların yüzde 20,8'ini alarak meclise 112 milletvekili gönderen CHP'nin zirvesinde bugüne kadar suskunluk hakimdi.

CHP lideri Deniz Baykal'dan beklenen açıklama bugün geldi.

Baykal, görevinden ayrılıp ayrılmayacağı konusunda, ''Bu konuda dikkate alınmayı gerekli kılacak bir durum sözkonusu değildir. Medyamızın heyecan yaratma arayışına elbette malzeme bulması mümkündür, ama bizi siyasi bakımdan ilgilendiren, etkileyen bir durum kesinlikle söz konusu değildir'' dedi.

Görevinden istifa etmeyi düşünmediğini söyleyen Baykal, CHP için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Deniz Baykal, kendisinin güvenilir bir siyasetçi, partisinin de güvenilir bir parti olduğunu söyledi.

Basın toplantısında siyasetlerin gözden geçirilip geçirilmeyeceği, seçmenin cumhuriyetin tehlike ile karşı karşıya olduğu görüşlerinin seçmen tarafından çürütülüp çürütülmediği gibi sorularla karşılaşan Baykal, "Partimizin hedefleri ve politikaları konusunda hiçbir kuşkumuz yok. Bunların doğru olduğunu, Türkiye'nin bunlara ihtiyacı olduğunu çok iyi biliyoruz." diye konuştu.

CHP Genel Başkanı, "bunu günün değer yargıları ve bekleyişleri ışığında daha geniş bir destek sağlayacak şekilde ortaya koymanın gerekleri nelerdir, bu konuda neler yapılmalıdır, bunu araştıracağız. Bunu daha net bir şekilde görmeye çalışacağız ve buradan sonuçlar çıkaracağız, dersler çıkaracağız.'' dedi.

Baykal bu doğrultuda konuyu araştıracak komisyonlar kurulacağından, yeniden yapılanmaya gidileceğinden söz etti.

'CHP bölgesel parti oldu'

Ancak bu tavır CHP içindeki muhalif kesimi tatmin etmekten uzak görünüyor.

Bu sabah eski CHP Genel Sekreteri Adnan Keskin, eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Gaziantep eski Belediye Başkanı Celal Doğan, eski milletvekilleri Hasan Aydın, Muharrem Toprak, Mehmet Tomanbay, İsmail Değerli, Mehmet Moğultay ve Onur Kumbaracıbaşı, Sarıgül'ün ofisinde toplandı.

Toplantı sonrasında ve Baykal'ın basın toplantısının hemen ardından bir açıklama yapan Hikmet Çetin, yönetimi istifaya devat etti.

Çetin, batıda hiç bir sosyal demokrat partinin liderinin üst üste iki yenilgiyi kabul edemeyeceğini savundu.

Çetin, seçmenlerin parti liderine "rağmen" CHP'ye oy verdiğinden söz ettiğini, bunun partiye yaşatılmaması gerektiğini kaydetti; "Türkiye'yi kuran bir parti bölgesel bir parti haline gelmiştir. Türkiye'nin tüm coğrafyasını kucaklamayan bir parti zaten iktidar olamaz." dedi.

Toplantı öncesi gazetecilere bir açıklama yapan eski CHP Genel Sekreteri Adnan Keskin de, 22 Temmuzda yapılan milletvekili genel seçimlerinin en temel sonucunun; ''CHP açısından hüsranla bitmiş olması olduğunu'' belirtmişti.

Cevap ekle