İçeriğe atla

Ek Bilgiler İçin Tıkla Adıyaman Forum Sayfalarına Hoş Geldiniz..!

Adıyaman Forum Bölümüne Hoşgeldiniz. Foruma üye olmak ücretsizdir.

Üye olduğunuzda forumun bütün özelliklerini kullanma hakkına sahip oluyorsunuz.

Takvimde Etkinlik Oluşturabilirsiniz

Kendinize Ait Bir Profil Sayfası Oluşturabilirsiniz.

Lütfen üyelik işlemini başlatmak için BURAYA tıklayınız.

Resim

Önemli bir sorun ! ! !

Bu başlığa 2 cevap verilmiş

#1 yabanci

yabanci

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 1 İletiler:

Gönderi Tarihi: 23 Ekim 2006 - 03:58

S.a ben çok uzalardan biriyim Adiyaman/Gölbaşı na bir kere geldim 3 gün kaldım aşkımı görmek için...
Çok güzel bir yerleşim alanına sahip ama insanların değişmesi lazım günümüzde ilkel olarak yaşayan birçok kişi ve kişiler var benim sorunum ordaki sevidiğim kızı benden ayırdılar neden ise babası kızı başkasına vermiş olması. Kızlar sevdiği erkeği saklama gereği duyuyorsa ailesinden o memleket hala eski demektir. Bu arada içinizde yok demiyorum vardır modern anlayışlı insanlar, ama ilkel insanlar çoğunlukta. şimdi derseniz kzı neden kaçırmadın çünkü imkanım yok hala öğrenciyim bu şekilde kaç kişi sevdiğine kavuşamadan hayanının sonuna kadar aci çekiyor ben ve aşkım çok aci çekiyoruz BAŞKALARI ÇEKMESİN bunun önüne geçmek zorundasınız ilkelleşmeyi ve bazı gerçekleri aile arasında paylaşmayı öğretmek için eğiticici kurslar verilmeli diye düşünüyorum...

insan çaresiz kalınca dünya başına yıkılıyor. Bu dünya daki tek şuçum sevmek neden böyle oluyor sizin memleketten kimse kız sevemez mi niye insanların kaderlerini değiştiriyolar bu dünya yaşanmaz aramızda kalsın tek çaremiz ölüm ve nişan yapıldıktan sonra istemediği adamla yaşamak yerine sevdiği kişi ile ölümü şeçen kızın hikayesi diye bir başlık görürseniz gazelerde bilin ki ben ve aşkım o gün bu dünyadan gitmiş olacaz... Ders çıkaran olur belki diyecem ama dediğim gibi insanlar dipnot alacağı yerine unutmayı deneyeceklerdir eminim... bunların yaşanmaması dileğiyle herkese hayırlı bayramlar...

#2 kommagene

kommagene

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 380 İletiler:

Gönderi Tarihi: 12 Aralık 2006 - 18:24

Yazık...
Doğrudur, az da olsa yaşanan böyle olaylar var evet :( bence vaz geçmeyin bu sevdanızdan.

Aslında daha çok yöremizin kırsal kesiminde yaşanıyor tüm bunlar ve bildiğim kadarı ile kızlara da mirastan pay verilmiyor, yasalarımıza rağmen hala babaerkil bir yönetim şekli hüküm sürebilmekte ne yazık ki...

Ne diyelim :Allahtan hayırlıs...

#3 kommagene

kommagene

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 380 İletiler:

Gönderi Tarihi: 02 Mart 2007 - 01:03

Golbasi kaykmakamligina mi ya da Adiyaman valiligine mi sikayet etmek lazim yoksa meclise yonerge olarak sunmak mi gerekir bu durumu?! Bilemedim gitti...
Acil cozumler getirilmesi dilegiyle...

Bende neden Adiyamandan kiz cikmaz diyordum hep!
Fakat turkuler oyle demiyor nedense... <_<

Gol basina vardim
Gulleri coktur
Guzeller geliyor
Sevdigim yoktur
Uy gelin gelin
Sevdali gelin
Oldurdun beni

Gol basina vardim
Tren duruyor
Annem beni
Gurbet ele Yolluyor