İçeriğe atla

Ek Bilgiler İçin Tıkla Adıyaman Forum Sayfalarına Hoş Geldiniz..!

Adıyaman Forum Bölümüne Hoşgeldiniz. Foruma üye olmak ücretsizdir.

Üye olduğunuzda forumun bütün özelliklerini kullanma hakkına sahip oluyorsunuz.

Takvimde Etkinlik Oluşturabilirsiniz

Kendinize Ait Bir Profil Sayfası Oluşturabilirsiniz.

Lütfen üyelik işlemini başlatmak için BURAYA tıklayınız.

Resim

BAŞÖRTÜSÜ

Bu başlığa 11 cevap verilmiş

#1 konuralp

konuralp

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 1 İletiler:

Gönderi Tarihi: 28 Ağustos 2006 - 08:35

ADIYAMAN YEREL GAZETESİ GÜNDEM'E AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI DENGİR MİR MEHMET FIRAT'IN YAPTIĞI AÇIKLAMA " BAŞÖRTÜLÜ KIZLARIMIZI BAŞKA ÜLKELERİN DAVET ETMESİNDEN UTANIYORUM..." VAY BE NE AÇIKLAMA, BU HABERİ OKUYUNCA BEN UTANDIM NEDEN Mİ BİR İKTİDAR PARTİSİNİN YETKİLİ BİR ÜYESİNİN YAPTIĞI BU AÇIKLAMADAN DOLAYI. BU SORUNU HALLEDECEK BİRİLERİ VARSA O DA İKTİDARDIR, MUHALEFET YA DA BAŞKA ÜLKELER DEĞİLDİR. SORUN ÇÖZÜLEMEYEK İSE GÜNDEME GETİRMEYE GEREK YOKTUR. YOKSA SORARLAR BİZ SİZİ NİÇİN MECLİSE GÖNDERDİK DİYE. SAYGILARIMLA.....

#2 kommagene

kommagene

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 380 İletiler:

Gönderi Tarihi: 12 Aralık 2006 - 14:30

Artık bu baş örtüsü meselesinden gına geldi, herşeyimiz tamam da sanki...

"Var mı dünyada bizim gibi kılık kıyafetini gündeme getirip tartışan acaba?" diye düşünmekten alamıyorum kendimi..
Bizim başörtümüz AB, ABD nin kısaca tüm ülkelerin dilinde, buna sebep yine biz! Olacak şey değil....
Yani başörtüsü de siyasete alet ediliyor ya bravo bize, :) bilmem komik duruma düşürüldüğümüzün farkında mıyız?!...

Selamlarımla...

#3 erhan35

erhan35

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 13 İletiler:

Gönderi Tarihi: 13 Ocak 2007 - 19:51

bence artık bu konularla gündem yaratacaklarına,insanların akıllarını bulandıracaklarına nasıl ekonomik yatırımlar açılır,işsizlik azaltılır,nasıl bölgemiz,ilimiz tanıtılır konularını düşünseler iyi olur.çünkü gerçekten gına geldi.kendilerinin varolan maddi güçleri ile yurtdışında okuutukları çocuklarını memleketimin gariban insanlarını sanki başka çareler yokmuş gibi örnek göstermeseler daha iyi olur gibime geliyor.saygılarımla

#4 Yaşargün

Yaşargün

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 121 İletiler:

Gönderi Tarihi: 28 Haziran 2007 - 12:45

Geçen süreç göstermiştir ki başörtüsü, salt iktidar kararıyla değiştirilemecek kadar,farklı kesimlerce farklı algılamalar oluşturmuş mesele halini almıştır.Cemiyetin ekseriyetinin mensubu olduğu bir Dinin emri olduğu şüphe götürmez bir gerçek olmasına rağmen,bazı kesimlerce,inadına,'siyasi simge'olarak değerlendirilmesi,dini bir emir olduğunun görmezden gelinmesi,çözümü zorlaştıran önemli bir sebeptir.
Bu sebeple,bu seçim arefesinde,"Başörtüsü problemini acak biz çözeriz.İktidar söz verdi ama çözmedi"gibi söylemlerin,seçmeni etkilemenin ötesinde bir etkisinin olacağını sanmıyorum.
Çünkü,bu güne kadar uygulanan başörtüsü yasaklarının hepsinin kaynağında,kanunda yeri olmamasına rağmen,bazı işgüzar idarecilerin keyfi uygulamaları ve promlemin havale edildiği yargı mercileri tarafından,yasaktan yana,alınan bağlayıcı kararlar meselenin çözüm yollarını tıkaması vardır.
En son KESK'e bağlı eğitim sen'in hiç te üzerine vazife değilken yargıya başvurması neticesi,açık lise imtihanlarına da başörtülü öğrencilerin alınamayacağı yönünde bağlayıcı bir karar alınmıştır.

#5 Yaşargün

Yaşargün

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 121 İletiler:

Gönderi Tarihi: 05 Temmuz 2007 - 09:35

Alın size bir başörtüsü istismarı daha,bu güne kadar başörtüsü yasağını desteklemekle ödeşleşmiş CHP Siirtte seçmene 5000 adet eşarp dağıtmış.

#6 kommagene

kommagene

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 380 İletiler:

Gönderi Tarihi: 05 Temmuz 2007 - 13:40

Sayın Yaşargün,

CHP'nin başörtüsü dağıttığına dair haberin kaynağını gösterebilir misiniz?

İnternet arama motorlarından arattım ancak bulamadım...

Göstereceğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederim.

#7 Yaşargün

Yaşargün

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 121 İletiler:

Gönderi Tarihi: 05 Temmuz 2007 - 14:14

Sayın Kommage arkadaşım.
Söz konusu haberi 05.07.2007 tarihli yani bugün kü Anadoluda VAKİT Gazetesinin 1.sayfasında okudum.
Asıl ben duyarlılığınıza teşekkür ederim.

#8 kommagene

kommagene

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 380 İletiler:

Gönderi Tarihi: 05 Temmuz 2007 - 14:35

Sayın Yaşargün,

Yönlendirmenizi dikkate alarak haberi buldum, tekrardan teşekkürler...

Yalnız, haber içeriğini detaylı görebilmek için, üyelik gerekiyormuş.

Anasayfadan haberin özeti şöyle;

"CHP Siirt’te 5 bin eşarp dağıttı
AK Parti’yi sürekli dini siyasete alet etmekle suçlayan CHP, Siirt’te 5 bin eşarp dağıtarak, dini nasıl istismar ettiğini bir defa daha ortaya koydu. CHP’nin Siirt 1. sıra milletvekili adayı Nevaf Bilek, mahalle mahalle dolaşıp tam 5 bin eşarp dağıttı. "

http://www.vakit.com.tr/Logon.aspx?Referer=News.aspx?NID=23008

Şaşırmadım hiç... :))) hani ÖSS yi de kaldıracaklar ya...

Ne de olsa bol keseden atmak bedava... ( mı) ayrıca parti içi denetimler olması gerekmez mi ? bu kadar da olmazki ama gözümüzün içine baka baka!!

#9 Yaşargün

Yaşargün

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 121 İletiler:

Gönderi Tarihi: 05 Temmuz 2007 - 15:37

Siyaset ve siyasetciye güveni zedeleyici bu tür davranışların son bulabilmesi,vatandaşın böylesi ucuz siyasete prim vermemesine bağlıdır.O da zaman alacaktır tabi.

#10 antiochos

antiochos

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 8 İletiler:

Gönderi Tarihi: 09 Temmuz 2007 - 02:59

komik değilmi: Ülkemiz bir adım ileri gidemiyor ve biz hala TÜRBAN sorunu ile uğraşıyoruz...

Ve işin asıl komik tarafı TÜRBAN - birden - BAŞÖRTÜSÜNE dönüşüyor...

Ben bu ülkede yaşayan biri olarak başörtüsü sorunu duymadım ama TÜRBAN sorunu duydum ve TÜRBAN sorununun bu ülkeyi geri bırakmak isteyenler tarafından ortaya atıldığınında farkındayım...

Her ileri hamle yapıldığında TÜRBAN sorunu hemen devreye giriyor...

Ayrıca bir de dipnot: Vakit gaztesei bildiğim kadarı ile şeriat kurallarını savunan bir gazetedir ve bu gazetenin karşıtları hakkında söylediği şeylerin çok gerçek olmaktan uzak dursun belirli amaçlar için söyleniyor olma ihtimalı çok kuvvetlidir...

Saygılar

#11 Yaşargün

Yaşargün

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 121 İletiler:

Gönderi Tarihi: 09 Temmuz 2007 - 13:15

Bugün hâla başörtüsü=türban meselesinin gündemde olmasının,başörtüsü=türban yasağının artarak devam etmesinin neresi komik onu anlayamadım.Bu durum olsa olsa,inanç hürriyetinin,demokrasinin,kişilik haklarının hiçe sayılması olur,hak ve özgürlüklerde çifte standart olur.
Başörtüsü ile türban arasında da hiçbir fark yoktur.Olmayan farkı varmış gibi ve de,türbanı siyasi simge gibi göstermenin hiç bir mantıklı izahı yoktur.Siz ister türban deyin ister başörtüsü,sonuçta sadece, kardeşlerimizin Allah'ın(cc) emrini yerine getirme amacı,Allah'ın rızasına erişme arzusu vardır.Böylesi saf ve samimi yaşama isteğini istismar diye yaftalamak yanlıştır.
Bir insan nasıl olurda doktorluk,mühendislik,öğretmenlik hayallerini siyasete kurban edebilir.Böyle bir şey olabilir mi?Vakit gazetesine gelince,ben abonesiyim ve bu güne kadar şeriat istiyorum diye bir yazısını okumadım.Verdiği haber de tamamen gerçektir.

#12 Yaşargün

Yaşargün

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 121 İletiler:

Gönderi Tarihi: 24 Ağustos 2007 - 14:47

Başörtüsü meselesinin siyasal simge olarak kasıtlı algılaması ve yaftalamasına karşı oluşturulan savunma cephesinde "İlahi bir emir olan tesettürün başörtüsüne indirgenmesi tehlikesi baş göstermektedir."
Belkide bu sonuç baştan beri başörtüsü kaşıtlarının amaçladılkarı bir hedefti.Çünkü burada insan vücudunun tamamını kapsamı içine alan "tesettür" kavramının, hedef küçültme operasyonuna uğratılarak "başörtüsü" ne indirgenmesi neticesinde vücudun diğer mahrem yerlerinde tesettüre önem verilmemesi sonucunu doğurmaktadır.

Cevap ekle