İçeriğe atla


Ek Bilgiler İçin Tıkla Adıyaman Forum Sayfalarına Hoş Geldiniz..!

Adıyaman Forum Bölümüne Hoşgeldiniz. Foruma üye olmak ücretsizdir.

Üye olduğunuzda forumun bütün özelliklerini kullanma hakkına sahip oluyorsunuz.

Takvimde Etkinlik Oluşturabilirsiniz

Kendinize Ait Bir Profil Sayfası Oluşturabilirsiniz.

Lütfen üyelik işlemini başlatmak için BURAYA tıklayınız.


Resim

VATAN SAVUNMASININ BAŞINA GEÇEN İKTİDAR OLACAK


Bu başlığa hiç cevap verilmemiş

#1 Özgür

Özgür

    Genç Üye

  • ΦÜyeler
  • PipPip
  • 56 İletiler:

Gönderi Tarihi: 04 Kasım 2007 - 11:49

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in 29 Ekim 2007 akşamı İzmir’de düzenlenen Ulusal Kanal Dayanışma Yemeğinde yaptıkları konuşmayı sunuyoruz.

Gönderilen Resim

Türk milleti Mehmetçik olmuştur. Biz bu coğrafyada, bu dünya namussuzlarının üzerimize çullandığı koşullarda, 21. Yüzyıl’da Mehmetçik olmadan varolamazmışız. O bakımdan bu bir felsefe devrimidir. Türk milletinin bilincinin yeniden şekillenmesidir. Yeniden millet bilincine gelmemizdir. Millette eşitlenmek, milletin yurttaşı olmaktır.

Değerli arkadaşlar,
Meydanlarda, yollarda hepimiz Mehmediz, hepimiz Mehmetçiğiz diyorsunuz ya, ben de size Mehmetçikler diye hitap edeceğim izin verirseniz. Hepimiz Mehmetçik olduk. Başka bir toplantıda şöyle bir hitap da olabilir: Çok değerli Hrantlar. Ne de olsa hepimiz Hrant’ız diyenler de var. Dış cephede Mehmetçik dünya merkezleriyle savaşıyor. Amerikan emperyalizmiyle savaşıyor. İç cephede de Hrantçıklarla savaşıyor.


BİRBİRİMİZİ ÇELMELEYEREK KÖŞEYİ DÖNMEK YIKIMMIŞ
Turgut Özal bize ne demişti? Hepimiz köşeyi döneceğiz, köşe dönmeci olacağız. Bu bir felsefeydi. Dünya merkezlerinden bize dayatılan felsefe, köşeyi dönmek. Dünya ekonomisiyle bütünleşeceğiz. Hepimiz köşeyi döneceğiz ama öyle ki birbirimizin sırtına basarak, birbirimizi çelmeleyerek, hayvanlaşarak. Şimdi bunun bir hayal, bir yıkım olduğu ortaya çıkmıştır. Birdenbire millet köşeyi dönecek, zengin olacak, malı götürecek, “benim memurum işi bilir”. Bu olmazmış, bunun sonu yokmuş bununla yürümezmiş.

MEHMETÇİKTE EŞİTLENMEK
Türkiye ideolojik bir devrim yaşıyor. Nereye döndük tekrar? Kurtuluş Savaşı’nın, Türk Devrimi’nin felsefesine. Hepimiz Mehmetçiğiz. Hepimiz Mehmetçiğiz ne demek: Hepimiz eşitiz, Cumhuriyet
yurttaşıyız. Mehmetçik’te eşitleniyoruz.

VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN
Arsa için ölünmez. Hiçbir köşe dönmeci götürdüğü veya faiz geliri olarak küpüne attığı veya hortumladığı o zenginlikler için hayatını vermez. Arsa için ölünmez. Şimdi birdenbire bütün millet “ben bu vatan için canımı veririm varlığım Türk varlığına armağan olsun” noktasına gelmiştir, bu felsefeye gelmiştir. Demek ki biz böyle yaşarmışız. Bizim için başka türlü yaşamak mümkün
değilmiş. Halkçılık, devletçilik, cumhuriyetçilik, milliyetçilik, laiklik ve devrimcilik. Biz buna mecburmuşuz. Arkada kalan 60-70 yıllık macera sonunda milletçe geldiğimiz nokta budur. Türk milleti Mehmetçik olmuştur. Biz bu coğrafyada, bu dünya namussuzlarının üzerimize çullandığı koşullarda, 21. Yüzyıl’da Mehmetçik olmadan varolamazmışız. O bakımdan bu bir felsefe devrimidir. Türk milletinin bilincinin yeniden şekillenmesidir. Yeniden millet bilincine gelmemizdir.
Millette eşitlenmek, milletin yurttaşı olmaktır.

MAKARNA-KÖMÜR DAĞITARAK İKTİDAR OLMA DÖNEMİ BİTTİ
Türkiye’de iki tavır görülüyor. Biri nedir? Ben sana şunları vereceğim, kömür dağıtırım, makarna dağıtırım. Bu önümüzdeki sorunları çözmek için yeter mi? Alın makarnalarınızı, alın ömürlerinizi… Türkiye parçalanıyor. Devlet egemenliği ortadan kalkıyor. Bağımsızlık bitirilmiş, yok edilmiş. Alın makarnalarınızı, kömürlerinizi yiyin. Durum budur. Artık makarna, kömür dağıtarak kimsenin iktidar olamayacağı bir döneme girilmiştir. Bu bir vatan savunması dönemidir. Bir savaş başlamıştır. Tabur kuvvetinde güçler Amerika tarafından Hâkkari’de sınırı geçirip üzerimize sürülmektedir. Bu bir savaş başlangıcıdır. Ve gelen haberler de hep savaş haberleridir.

VATAN SAVUNMASININ BAŞINA GEÇEN İKTİDAR OLACAK
Bu terör değildir, terörün ötesinde bir olaydır. Düşmanın adamları hükümet koltuklarına oturtulmuştur, Çankayalara yerleştirilmiştir. Sözleşmeli personeller, açıkça ben Büyük Ortadoğu Projesi’nin görevlisiyim demektedir, Amerika’yla hizmet akitleri yapmaktadır 2 sayfa 9 maddelik. Türkiye tepesinden, maalesef Kurtuluş Savaşı öncesinde olduğu gibi avuca alınmıştır. Ve düşman sınırlarımızdan bastırmaktadır. İçeride de tarikatını, cemaatini, şeyhini, etnik bölücülüğünü, Hrantlarını üzerimize sürmektedir.

İşte burada ikinci tavra geliyoruz. Artık Türkiye’nin gündemi iç cephesiyle, dış cephesiyle vatan savunmasıdır. Vatan savunmasının başına geçen önümüzdeki dönem iktidar olacaktır. Türkiye’nin Atatürk Devrimi temelinde yeniden toplum olarak da, devlet olarak da örgütlenmesinin önderliğini yapacaktır.

ŞUNU BUNU VERİRİM DÖNEMİ GEÇTİ, ZOR GÖREV DÖNEMİ GELDİZor dönemler vardır. Onlar şunu veririm bunu veririm diyorlar. Bakın bizim milletimize davetimiz ancak bundan sonra şudur: Ey Millet! Zor görevlere hazır olacaksın. Eğer bu milletin evlatları canlarını veriyorsa ve hepimizin gözü önünde o ekranlarda Albayraklara sarılmış tabutlar toprağa veriliyorsa o zaman dönem başka bir dönemdir. Köşe dönmeciliğin iflas ettiği bir dönem. Özel çıkarcılığın, bencilliğin artık geçersiz olduğu, hükmünün fermanının yürümeyeceği bir dönemdir.
Şimdi yeniden biz fikri, toplum fikri, kamu fikri hayat bulmaktadır. Vatan için, millet için fedakarlık, her şeyimizi ortaya koymak... Gündemde olan budur. Yürürlükte olan budur. Bundan sonra ferman budur. Milletimize de bunu anlatacağız. Bana oy vereceksin, ben de sana kömür vereceğim dönemi bitmiştir. Görev vereceğiz, Mehmetçik görevlerini dağıtacağız. Türk milleti
Mehmetçik görevlerini paylaşacaktır.

KARAVANA DÖNEMİ
Bu şu demektir: Karavana. Mehmetçik karavana yer, Türk milleti karavana yiyecektir. Türk milletinin karavana yemesi demek hortumcunun bir şey yiyememesi demektir. Dolar ve borsa vurguncusunun bir şey yiyememesi demektir. Karavana yiyebilir ama karavanadan fazlasını yiyemez. Bu, büyük faizcinin bütçenin yüzde 30’unu götürememesi demektir. Onlar götürürse Türkiye götürülecek. Ekonomisi de budur önümüzdeki dönemin. Hortumcuyu beslerseniz,
faizciyi beslerseniz Türkiye’nin imkanlarını ona tahsis ederseniz Mehmetçiği de vururlar, sınırları da geçerler, Türkiye’yi de bölerler, vatanı da parçalarlar, Atatürk Devrimi’ni de yıkarlar.

“BİZ” DEVRİMİ
Öyleyse Türkiye, ekonomisiyle, toplumuyla, devletiyle en başta iktidarıyla köklü bir değişikliğe girecek. “Biz” devrimini yapacak. Köşe dönmeci devrimi, karşı devrimi, turuncu karşıdevrimi yere gömecek. Mehmetçikler gömüleceğine turuncu karşı devrim, dolar ve borsa vurgunculuğu gömülecek.

MEHMETÇİKLER İKTİDARA
Türkiye devrim yapmazsa vatanını savunamaz. Bu sistem içinde vatan savunulamaz. Bu iktidarlarla vatan savunulamaz. Vatan savunması köklü bir değişikliği gerekli kılmaktadır. Sokakta yürüyen insanlar, gençler, Kayseri’de toplanan 300.000 kişi Mehmetçiğiz diyor. İşte bu bir programdır. Mehmetçik programı. Mehmetçik programı Türkiye’nin gündemine geliyor.
Bunun ekonomik boyutu vardır, felsefi, kültürel, ideolojik boyutu vardır. Ama siyasi boyutu her şeyin başıdır. Mehmetçikler iktidarı ele geçirecek. Millet egemen olacak.

“FAZİLET MENFAAT SELİNİN ÇÖLDE BUHAR OLDUĞU YERDE BAŞLAR”
Sayın komutanımız Cemalettin Korkut’un çok güzel bir sözü vardır. O da bir filozoftan öğrenmiş. Der ki: “Fazilet, menfaat selinin çölde kaybolduğu, buhar olduğu, bittiği yerde başlar.” Artık menfaat seli çölde buhar olmuştur. Menfaatçilikle gideceğimiz bir yer kalmamıştır. Zaten
insanlık budur. İnsanı kurttan ayıran, vahşi hayvandan ayıran toplum halinde yaşamasıdır. Toplum halinde yaşadığınız zaman artık, menfaatçilik, bireycilik bunları sınırlamanız lazım.

“BİZ” OLMAMIZ İÇİN ÖLENLER
Şimdi Türkiye hele hele toplum halinde yaşamak zorunda, normal bir toplum değil, daha toplum olmak zorunda, daha dayanışmak zorunda, daha kol kola girmek zorunda, tek yürek olmak zorunda. Ve öyle ki, “biz” olmamız için birilerimizin de bu vatan uğruna öldüğü bir döneme girmiştir Türkiye. Burası menfaatçiliğin, bireyciliğin çöktüğü, iflas ettiği noktadır. Üç gün kendi memleketim Erzincan Kemaliye köylerini dolaştım. Apçağa köyü, Kozlupınar, Yeşilyurt, Çit. Dedelerimin Kafkaslar’dan gelip 1790’da ilk yerleştiği ve kurduğu köy Çit. Viran çayı, Kekikpınarı ve yurttaşlarımla hep bunları konuştum. Köylülerimle, komşularımla. Bu ruhu şimdi milletimize taşımak zorundayız. Büyük görevlere milletimizi hazırlamak zorundayız. Karşılaştığımız sorun basit bir terör sorunu değildir. Biz yeniden bir zamanlar yedi düvel dedikleri, dünya emperyalizmiyle, bizi mahvetmek isteyen ama mahvolacak olan emperyalizmle, mahv ve nabut
olacak olan emperyalizm ve kapitalizmle yeniden cephe cepheye geldik.

ORADA ŞEHİTLER BURADA EĞLENCE, ARTIK YÜRÜMEZ
Terördür, askerimizi yollarız bunu çözer. Yine burada eğlence, vur patlasın çal oynasın. Orada şehit verelim, biz de burada hayatımızı sürdürelim, küplerimizi dolduralım! Bu yürümez yürümeyecektir. Böyle olduğu için, AKP seçildi, sandıkları doldurdu, oyları çıkarttı… Bunları unutun. Beyinleriniz artık bunlarla zehirlenmesin. Sizlere hükümet olmak yakışır, Türkiye’nin vatanseverleri. Hep böyle altta kalmak yakışmaz. Muhalefet olmak size yakışmaz ey Atatürkçüler!
Biz İşçi Partisi olarak milletimizin önderlerini birleştireceğiz. Öndersiz bir millet ayak altında kalır. Öncüsü olmayan, örgütü olmayan, İttihat Terakki Partisi olmayan, Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti olmayan, bugün öncü partisi olmayan bir millet ayak altında kalır.

TEMEL MESELE PARTİLEŞMEK
Temel mesele bu milleti tekrar kurtuluşa götürecek olan, bu görevleri yerine getirecek olan önderliği bugün oluşturmaktır. Partileşmektir.Partileşmek de Mehmetçikleşmektedir. Türkiye’nin Mehmetçik örgütlerinden biri İşçi Partisi’dir. İşçi Partisi şu andan itibaren bir Mehmetçik örgütüdür. Kongresinde vatan savunmasının başına geçen iktidar olur formülünü benimsemiş ve kabul
etmiştir.

DÖNEM ACIMASIZ, GEÇERLİ OLAN İRADE-DİSİPLİN
Bu dönemin acıması yoktur. Bu dönemlerde irade, disiplin, örgüt, kuvvet bunlar geçerlidir. Buradan Türk milleti büyük bir zaferle çıkacaktır. Düşmanın hırsı boyundan büyüktür, gücünden büyüktür. O Büyük Ortadoğu Projesi’yle kendi mezarlarının haritalarını yapmışlardır. Türk milleti başa geçerek Ortadoğu komşuları mızla birlikte, bütün insanlıkla birlikte onları kendi yaptıkları haritalara gömecektir. Buradan devrimci bir Türkiye çıkacak, Atatürk’ün Türkiye’si çıkacak, Mehmetçiklerin Türkiye’si çıkacak. Eşitliklerin, kardeşliklerin, dayanışmanın, elbirliğinin, güç birliğinin Türkiye’si çıkacaktır. O Türkiye için sevinçler sizin olsun, bayramlar sizin olsun.Cevap ekle