İçeriğe atla

Ek Bilgiler İçin Tıkla Adıyaman Forum Sayfalarına Hoş Geldiniz..!

Adıyaman Forum Bölümüne Hoşgeldiniz. Foruma üye olmak ücretsizdir.

Üye olduğunuzda forumun bütün özelliklerini kullanma hakkına sahip oluyorsunuz.

Takvimde Etkinlik Oluşturabilirsiniz

Kendinize Ait Bir Profil Sayfası Oluşturabilirsiniz.

Lütfen üyelik işlemini başlatmak için BURAYA tıklayınız.

Resim

kahtanın hali

Bu başlığa 9 cevap verilmiş

#1 kaya

kaya

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 3 İletiler:

Gönderi Tarihi: 11 Eylül 2002 - 21:31

sevgili arkadaşlar bildiğimiz gibi kahta,nınbüyük bir sorunu vardır. buda kahta.daki işsizlik ve ağaların hala ağalık varmış gibi ağa gibi millete davranmaları.kahta zaten sahipsiz bir ilçe ağalar paralarını sadece kendileri için kullanıyor. tabi durum  böyle olunca kendileri rahat ya milletin halinden ne anlar.zaten milletin işi gücüde onlara yağcılık yani tırşıkçılık yapmasıdır.e ya durum böyle olunca onlarda kendilerini ağa zannnediyor hala.halbuki hiçbir işe yaramazlar.yani diyeceğim ey kahta halkı akıllı ol ve aklınızı başınıza alın işnize ve gücünüze bakın birşeyler yapmaya çalışın.artı bu mesajıdeğerlendirecek arkadaşımada şunları söylerim.kardeşlütfen heryere ilet.

#2 kartal236

kartal236

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 40 İletiler:

Gönderi Tarihi: 13 Mart 2005 - 15:01

kahtanın horik köyünde özellikle dimi kardeş

#3 sSs_2005

sSs_2005

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 8 İletiler:

Gönderi Tarihi: 29 Kasım 2005 - 19:30

kaya kardeş öncelikle böyle bir forumun açılmasından duyduğum sevinci değil dil ile kalp ile anlatamam.dahası 2.bir öfke girdabına girdiğim şey ise hiç olmazsa anlatmaya çalışayım diyerek açtığın topic hakkında olacak.madem biz kahtalılar ağalara fazla değer veriyoruz madem biz onların kendilerini bir şeyler sanmaları için uğraşıyoruz o zaman sen gel de bize ( içimizde aklı olmayanlara ya da siz ne dersiniz totik mi_?_) akıl ver eleştireceğine.isterdimki adıyaman kahtayla bir bütün olsun ama görüyorum ki kahta kendi ağalarına baş eğiyor ama adıyaman baş değil komple eğilmemizi istiyor.
grurumuz dağları eritir değil ne dediği belirsiz bir insan yani sen.

BU ŞİİRİMDE SANA GELSİN :
YALNIZLIĞI SEÇEN BİRİ İÇİN KALABALIKSIN.
KALABALIK ARASINDA TOZ KADAR AZSIN.
ÇÖLDEKİ BİRİ İÇİN SON DAMLA SU KADAR DEĞERLİSİN.
DEĞERLER ARASINDA YOK DENECEK KADAR AZSIN!

#4 xmhlx

xmhlx

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 27 İletiler:

Gönderi Tarihi: 06 Aralık 2005 - 22:17

sevgili arkadaşlar bildiğimiz gibi kahta,nınbüyük bir sorunu vardır. buda kahta.daki işsizlik ve ağaların hala ağalık varmış gibi ağa gibi millete davranmaları.kahta zaten sahipsiz bir ilçe ağalar paralarını sadece kendileri için kullanıyor. tabi durum böyle olunca kendileri rahat ya milletin halinden ne anlar.zaten milletin işi gücüde onlara yağcılık yani tırşıkçılık yapmasıdır.e ya durum böyle olunca onlarda kendilerini ağa zannnediyor hala.halbuki hiçbir işe yaramazlar.yani diyeceğim ey kahta halkı akıllı ol ve aklınızı başınıza alın işnize ve gücünüze bakın birşeyler yapmaya çalışın.artı bu mesajıdeğerlendirecek arkadaşımada şunları söylerim.kardeşlütfen heryere ilet.

ARkadaşım hiç boşuna çabalam kendi kendini yırtma.Bi kere sen kafanda olayı ağa kavramını bitirememişssin.Sen hala o insanlara ağa olarak hitap ediyorsan demekki sen hala o insanları ağa olarak görüyorsun.Onun için hiç şikayet etme.Önce kendi zincirlerini kır ondan sonra millete gaz ver!

#5 sSs_2005

sSs_2005

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 8 İletiler:

Gönderi Tarihi: 25 Aralık 2005 - 04:18

sevgili arkadaşlar bildiğimiz gibi kahta,nınbüyük bir sorunu vardır. buda kahta.daki işsizlik ve ağaların hala ağalık varmış gibi ağa gibi millete davranmaları.kahta zaten sahipsiz bir ilçe ağalar paralarını sadece kendileri için kullanıyor. tabi durum böyle olunca kendileri rahat ya milletin halinden ne anlar.zaten milletin işi gücüde onlara yağcılık yani tırşıkçılık yapmasıdır.e ya durum böyle olunca onlarda kendilerini ağa zannnediyor hala.halbuki hiçbir işe yaramazlar.yani diyeceğim ey kahta halkı akıllı ol ve aklınızı başınıza alın işnize ve gücünüze bakın birşeyler yapmaya çalışın.artı bu mesajıdeğerlendirecek arkadaşımada şunları söylerim.kardeşlütfen heryere ilet.

ARkadaşım hiç boşuna çabalam kendi kendini yırtma.Bi kere sen kafanda olayı ağa kavramını bitirememişssin.Sen hala o insanlara ağa olarak hitap ediyorsan demekki sen hala o insanları ağa olarak görüyorsun.Onun için hiç şikayet etme.Önce kendi zincirlerini kır ondan sonra millete gaz ver!

kardeşim benim ne zincirim var ne de senin gibi sabit bir düşünceye bağlanıp kalmışım.
ağa demem kaya arkadaşım öyle demiş diye yazmıştım ben onu.kalkıp orda başka bir isimlen ifade etseydim senin gibi konuyu ne okumuş ne de anlamış olacaktım.konu ağa konusuydu orada tırşık yazmak gibi bir lüksüm de olamazdı :) ki sen daha okumayı yeni sökmüşsün herhalde bir de anlayabilsen neler yazılmış ve yazılan cümlelerin hangi anlamları taşıdığını ah bir anlayabilsen.o zaman bana ve yazdıklarıma hak verirdin.umarım sert yapın düşncelerini etkilemez ve değişime açık olursun

yılmaz erdoğanın dediği gibi aradan dere geçiyor diye iki köy birbirine düşman kesilmiş.gel sen ne dere ara ne de düşmanlık edecek peşin hüküm verecek hiçbir kötü düşünceye yer verme içinde.tanımadan konuşma en azından

umarım bir daha ki cevabında da böyle sert bir mizaca bürünüp karşıma çıkmazsın varsa bildiğin hodri meydan.benimle ilgili kanıtlrını ve düşüncelerimle ilgili kanıtlarını ortaya dökersin olur biter ben ne ağa tanırım ALLAH tan gayrı ne de baş eğeceğim birini
[font=Comic Sans Ms]

kaya kardeşime bir şiir yazmıştım çünkü hiç bir kötü niyetle açmamıştı bu topici.sana de bir şiir yazmak isterdim ama ne yüreğim buna el veriyor ne de ellerim senin için hareket edebiliyor...

haaaa uzun süre yoktum bundan sonra hergün formumuzu gezecem acil cevap isteyenler için yani :)

#6 EMRE_02

EMRE_02

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 28 İletiler:

Gönderi Tarihi: 08 Haziran 2006 - 15:31

slm KARDEşLER WALLA KONUYU AZ BİŞİ OKUDUM DA S 2005 KARDEŞİMİZ DOĞRU SÖYLEMİŞ TEK BU KADAR DİYECEM AğA DİYE BκΠYOK ARTIK HERKES KENDİ KAPISINA SAHİP ÇIKIYOR O DEWİR BİTTİ

ARTIK AWRUPA BİLLİĞİNE GİRECEK TÜRKİYE

UYAN HEYYY MİLLLET UYAN ARTIK KİMSEYE AğA DEME DEDİRTME

KENDİNİZE İYİ BAKIN HADİ EYWALLAH EMRE

#7 AskiM02

AskiM02

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 15 İletiler:

Gönderi Tarihi: 01 Temmuz 2006 - 17:15

kardeşim bir kere ağa yok hiçkimsede kahtaya ağalık yapabilecek yetenek yok artı o kadar cahil insan yok şuna zengiler desek daha iyi olur benim bildiğim kahtalılarda hiçkimseye yalakalık yapacak kadar düşük insanlar değildir içinden belki çıkar bir iki kişi onlarıda lütfen insan sıfatına koyupta kahtalılar diye hitap etme

#8 EMRE_02

EMRE_02

Yeni Üye

• ΦÜyeler
  • Pip
  • 28 İletiler:

Gönderi Tarihi: 10 Temmuz 2006 - 08:16

ASLANIM KAHTALI DEDİĞİN SANKİ YABANCIMI ADIYAMANLI ODA BİZİM KARDEŞİMİZDİR AMA YALAKA ADAM İSTERSE BABAMIN OĞLU OLSUN ADAM DEĞİLDİR ANLADIN MI__??? BUNDAN SONRA HERKES KENDİ KAPISININ âğâ_SIDIR HADİ EYWALLLAH B) B) B) B) B) [size=3]

#9 kommagene

kommagene

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 380 İletiler:

Gönderi Tarihi: 27 Aralık 2006 - 15:57

Merhabalar...
Ağa?!.. Osmanlı yönetiminden kalan bir özdeyiştir demek yanlış olmasa gerek; o zamanın şartlarında, yurdun yönetiminde bulunmuş ve bir şekilde büyük emeği geçen insana (bireylere) verilen ünvandır. Bu, biraz da toplumun aşiret olarak (büyük aile) yaşamını o yönetim şekliyle idame ettirmiş olmasıdır ki, bildiğimiz üzere ta 'Cumhuriyet'imizin kuruluşuna kadar sürmüştür. Yine bildiğimiz üzere cumhuriyetimizin kuruluşu ile birlikte bu 'ünvan'da ortadan kalkmıştır. Her ne kadar halk arasında özellikle bizim yörelerde bir müddet izleri sürmüş olsada, yasalar önünde herkes eşit ve öyle bir yönetimin geçersizliği de o 'ağa' diye tabir ettiğiniz insanlar dahil, herkes tarafından bilinmektedir. Fakat, yine de yöresel olarak bulundukları çevrenin yararına çalışan ve önde gelen saygın insanlarımız arasında her zaman için yer almışlardır.
Şimdilerde ise, daha evvel 'ağa' sıfatı taşımış insan, veya çocukları, torunları her kimse artık, işte o insanlara karşı bir ön yargı, bir dışlayış bir küçümseme tavrı ile yaklaşılmakta ki, ben bunu kompleks olarak değerlendiriyorum.
O insanlar hele hele şimdiki zamanda kesinlikle öyle ağa idim, şu, bu diye bir tavır aldıklarından değil, asıl öyle düşündüklerini sanarak; 'ağa'lığı bir leke olarak görüp, geçmiş zamanda dedeleri tarafından büyük çaba sarf eden insanların ( ağaların) çocukları, torunları , bu forum konusunda olduğu gibi hep dışlanıyor, dışlanmaktadırlar.
Sadece ve sadece geçmişten kalan; sırf o 'ağa'lık ünvanı nedeni ile insanlar hakkında ileri-geri konuşup, hüküm sürmeyi doğru bulmuyorum. Bir insanın önce kendine saygısı olmalı, dolaysıyla kendine saygısı olan insan başkalarına karşı da saygılı olur ve saygılı bir insanda çevresi tarafından sevilen, sayılan, saygın bir insan olarak hafızalarda kalır.
Biz bu güne bakalım; her kim ki, dürüstçe helalinden ekmeğini çıkarıyor kimselere muhtaç olmuyorsa, hiç kimseye zararı dokunmuyorsa, sapkınlıklardan kaçınıyorsa, ülkesine ve insanlarına yararlı bir fert ise; işte o, bu günün deyimiyle hem ağadır , hem de paşadır. Ülke için, bulunduğumuz çevre için, kendimiz için, en önemlisi de insanlık için ne yapıyoruz, ne yaptık? Bunları düşünelim, aksi taktirde; durmadan yakınarak, birilerini suçlayarak bir yere varamayacağımız kesindir.

Saygılarımla.

#10 kommagene

kommagene

Deneyimli

• ΦÜyeler
  • PipPipPip
  • 380 İletiler:

Gönderi Tarihi: 27 Aralık 2006 - 16:17

Peki soruyorum sizlere:
1- Bu ünvandan süre gelen insanlar, verdiğimiz vergilerden( devletten) maaş alıyorlar mı?
2- Paşa çocuğu kalmadı, ancak paşa torunlarının zincirleme olarak maaş aldıklarını biliyor muydunuz? (yıllardır süren bu durum, bu yıl değişebilir)
3- Ağa diye tabir ettiğiniz o insanların ne zararı var size?

Cevap ekle