İçeriğe atla


Ek Bilgiler İçin Tıkla Adıyaman Forum Sayfalarına Hoş Geldiniz..!

Adıyaman Forum Bölümüne Hoşgeldiniz. Foruma üye olmak ücretsizdir.

Üye olduğunuzda forumun bütün özelliklerini kullanma hakkına sahip oluyorsunuz.

Takvimde Etkinlik Oluşturabilirsiniz

Kendinize Ait Bir Profil Sayfası Oluşturabilirsiniz.

Lütfen üyelik işlemini başlatmak için BURAYA tıklayınız.


Resim

BDP - Özeleştiri - 2011 Genel Seçimi Sonuçları


Bu başlığa hiç cevap verilmemiş

#1 halitcag

halitcag

    Yeni Üye

  • ΦÜyeler
  • Pip
  • 1 İletiler:

Gönderi Tarihi: 20 Haziran 2011 - 21:24

Arkadaşlar ben ,2011 Genel Seçim Sonuçlarına göre BDP destekli Emek, Demokrasi ve özgürlük Bloğunu (EMEP-KADEP-EDP-HAKPAR-SDP vesaire) bazı İllerde yetersiz görüyorum. Bu iller başta Adıyaman ve Tunceli ,İzmir ,Antep ,Erzurum ,Ardahan ,Kahramanmaraş hatta Bursa.

Yukarıda saydığım İllerde gerçekten BDP'nin ve diğer Sol Partilerin (EDP-EMEP-SDP vesaire yanısıra KADEP-HAK-PAR) birlikte yani Sol Blok olarak milletvekili kazanacak oy potansiyel var.

Bu illere kısmende olsa Antalya,Kocaeli,Aydın gibi dahil edilebilinir.

DTP veya BDP destekli Sol Blok(EMEP-SDP-EDP-öDP vesaire yanısıra KADEP-HAK-PAR) ,2007 ve 2011 genel seçiminde milletvekili çıkaracak oy potansiyeli mevcut olan özellikle Adıyaman ve İzmir,Antep,Erzurum,Ardahan gibi illerde Milletvekili kazanamadı.


Bence BDP Genel Merkezi ve ilgili BDP İl Teşkilatları ve diğer Sol Partiler(EDP-EMEP-SDP vesaire yanısıra KADEP-HAK-PAR) birlikte ,bu illerde Adıyaman ve İzmir,Antep,Erzurum,Ardahan özel bir çalışma yürütmesi gerekiyor.BDP Genel Merkezi ve ilgili BDP İl Teşkilatları ve diğer Sol Partiler(EDP-EMEP-SDP vesaire yanısıra KADEP-HAK-PAR) birlikte bu illerde bu çalışmayı gelecek seçimi beklemeden biran önce başlatması gerekiyor ,Eğer bu illerde milletvekili kazanılmak isteniyorsa.

özetle BDP ve diğer Sol Partiler(EDP-EMEP-SDP vesaire yanısıra KADEP-HAK-PAR) ,bu illerde Adıyaman ve İzmir,Antep,Erzurum,Ardahan 2011 genel seçiminden sonra birlikte bir değerlendirme yapmalıdır.BDP destekli Sol Blokun (KADEP-EMEP-HAK-PAR-EDP-SDP vesaire) tabiki bu illerde Milletvekili kazabilecek potansiyeli mevcut.Kesinlikle bu illerde özel bir çalışma gerek.

Son olarak BDP destekli Emek, Demokrasi ve özgürlük Bloğunun (EMEP-EDP-SDP-KADEP-HAK-PAR vesaire) Tunceli'de çıkan seçim başarısızlığını ciddi bir şekilde değerlendirmesi gerekiyor.Cevap ekle